Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 113

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  113:1 Aleluja. Lėvdoni, o shėrbėtorė tė Zotit, lėvdoni emrin e Zotit.

  113:2 Qoftė i bekuar emri i Zotit tani dhe pėrjetė.

  113:3 Nga lindja e diellit deri nė perėndim tė tij u lėvdoftė emri i Zotit.

  113:4 Zoti shkėlqen mbi tėrė kombet, lavdia e tij ndodhet pėrmbi qiejtė.

  113:5 Kush i pėrngjan Zotit, Perėndisė tonė, qė banon nė vende shumė tė larta,

  113:6 kush ulet pėr tė parė gjėrat qė ndodhen nė qiejtė dhe mbi tokė?

  113:7 Ai e ngre tė mjerin nga pluhuri dhe nevojtarin nga plehrat,

  113:8 pėr ta bėrė tė ulet me princat, me princat e popullit tė tij.

  113:9 Ai bėn qė gruaja shterpe tė banojė nė familje, si nėnė e lumtur e fėmijėve. Aleluja.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine