Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 114

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  114:1 Kur Izraeli doli nga Egjipti dhe shtpia e Jakobit nga nj popull q fliste nj gjuh t huaj,

  114:2 Juda u b shenjtorja e tij dhe Izraeli zotrimi i tij.

  114:3 Deti e pa dhe iku, Jordani u kthye prapa.

  114:4 Malet u hodhn si desh dhe kodrat si qengja.

  114:5 `pate ti, o det, q ike, dhe ti, o Jordan, q u ktheve prapa?

  114:6 Dhe ju, o male, q u hodht si desh, dhe ju, o kodra, si qengja?

  114:7 Dridhu, o tok, n prani t Zotit, n prani t Perndis t Jakobit,

  114:8 q e shndrroi shkmbin n liqen, shkrepin n nj burim uji.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine