Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 115

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  115:1 Jo neve, o Zot, jo neve, por emrit tėnd jepi lavdi, pėr mirėsinė tėnde dhe pėr besnikėrinė tėnde.

  115:2 Sepse do tė thonė kombet: "Ku ėshtė tani Perėndia i tyre?".

  115:3 Por Perėndia ynė ėshtė nė qiejtė dhe bėn tėrė atė qė i pėlqejnė.

  115:4 Idhujt e tyre janė argjend dhe ar, vepėr e duarve tė njeriut.

  115:5 kanė gojė por nuk flasin, kanė sy por nuk shohin,

  115:6 kanė veshė por nuk dėgjojnė, kanė hundė por nuk nuhasin,

  115:7 kanė duar por nuk prekin, kanė kėmbė por nuk ecin; me grykėn e tyre nuk nxjerrin asnjė zė.

  115:8 Njėlloj si ata janė ata qė i bėjnė, tėrė ata qė u besojnė atyre.

  115:9 O Izrael, ki besim tek Zoti! Ai ėshtė ndihma e tyre dhe mburoja e tyre.

  115:10 O shtėpi e Aaronit, ki besim tek Zoti! Ai ėshtė ndihma e tyre dhe mburoja e tyre.

  115:11 O ju qė keni frikė nga Zoti; kini besim tek Zoti! Ai ėshtė ndihma e tyre dhe mburoja e tyre.

  115:12 Zoti na kujtoi dhe do tė na bekojė; po, ai do tė bekojė shtėpinė e Izraelit dhe do tė bekojė shtėpinė e Aaronit.

  115:13 Ai do tė bekojė ata qė kanė frikė nga Zoti, tė vegjėl dhe tė mėdhenj.

  115:14 Zoti ju bėftė tė rriteni, ju dhe bijtė tuaj.

  115:15 Qofshin tė bekuar nga Zoti, qė ka bėrė qiejtė dhe tokėn.

  115:16 Qiejtė janė qiejtė e Zotit, por tokėn ai ua ka dhėnė bijve tė njerėzve.

  115:17 Nuk janė tė vdekurit ata qė lėvdojnė tė Zotin, as ata qė zbresin nė vendin e heshtjes.

  115:18 Por ne do ta bekojmė Zotin, tani dhe pėrjetė. Aleluja.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine