Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 116

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  116:1 Unė e dua Zotin, sepse ai dėgjoi zėrin tim dhe lutjet e mia.

  116:2 Duke qenė se e ka kthyer ndaj meje veshin e tij, unė do ta kėrkoj nė gjithė ditėt e jetės sime.

  116:3 Vargonjtė e vdekjes mė kishin rrethuar dhe ankthet e Sheolit mė kishin pushtuar; fatkeqėsia dhe dhembja mė kishin vėnė pėrfund.

  116:4 Atėherė i kėrkova ndihmė Zotit: "O Zot, tė lutem, mė shpėto".

  116:5 Zoti ėshtė i dhemshur dhe i drejtė, Perėndia ynė ėshtė i mėshirshėm.

  116:6 Zoti mbron njerėzit e thjeshtė; unė isha katandisur nė njė gjendje tė mjeruar, dhe ai mė shpėtoi.

  116:7 Kthehu, o shpirti im, nė prehjen tėnde, sepse Zoti tė mbushi me tė mira.

  116:8 Po, sepse ti ke ēliruar jetėn time nga vdekja, sytė e mi dhe lotėt dhe kėmbėt e mia nga rrėzimi.

  116:9 Unė do tė eci nė prani tė Zotit nė tokėn e tė gjallėve.

  116:10 Unė kam besuar dhe prandaj flas. Unė isha shumė i pikėlluar,

  116:11 dhe thoja gjatė pėrhumbjes sime: "Ēdo njeri ėshtė gėnjeshtar".

  116:12 Ē`do t`i jap Zotit nė kėmbim tė tė gjitha tė mirave qė mė ka bėrė?

  116:13 Unė do tė ngre kupėn e shpėtimit dhe do tė thėrres emrin e Zotit.

  116:14 Do tė plotėsoj zotimet e mia ndaj Zotit nė prani tė tė gjithė popullit tė tij.

  116:15 Éshtė e ēmueshme nė sytė e Zotit vdekja e tė shenjtėve tė tij.

  116:16 Unė jam me tė vėrtetė shėrbėtori yt, o Zot, jam shėrbėtori yt, bir i shėrbėtores sate; ti i kėpute lidhjet e mia.

  116:17 Unė do tė tė ofroj njė flijim falenderimi dhe do tė pėrmend emrin e Zotit.

  116:18 Do t`i plotėsoj zotimet e mia Zotit nė prani tė tė gjithė popullit tė tij,

  116:19 nė oborret e shtėpisė sė Zotit, nė mesin tėnd, o Jeruzalem. Aleluja.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine