Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 118

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  118:1 Kremtojeni Zotin sepse ai ėshtė i mirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  118:2 Po, Izraeli le tė thotė tani: "Dhemshuria e tij vazhdon pėrjetė".

  118:3 Po, tani shtėpia e Aaronit le tė thotė: "Dhemshuria e tij vazhdon pėrjetė".

  118:4 Po, le tė thonė tani ata qė kanė frikė nga Zoti: "Dhemshuria e tij vazhdon pėrjetė".

  118:5 Nė ankth kėrkova Zotin, dhe Zoti m`u pėrgjigj dhe mė ēoi larg.

  118:6 Zoti ėshtė pėr mua; unė nuk do tė kem fare frikė; ēfarė mund tė mė bėjė njeriu?

  118:7 Zoti ėshtė pėr mua nga ata qė mė ndihmojnė, dhe unė do t`i shikoj triumfues armiqtė e mi.

  118:8 Éshtė mė mirė tė gjesh strehė tek Zoti se sa t`i kesh besim njeriut.

  118:9 Éshtė mė mirė tė gjesh strehė tek Zoti se sa t`u kesh besim princave.

  118:10 Tėrė kombet mė kishin rrethuar, por nė emėr tė Zotit unė do t`i zhduk ato.

  118:11 Mė kishin rrethuar, po, mė kishin rrethuar, por nė emėr tė Zotit unė do t`i shkatėrroj.

  118:12 Mė kishin rrethuar si bleta, por u shuan si zjarr ferrishtash; nė emėr tė Zotit unė do t`i shkatėrroj.

  118:13 Ti mė kishe shtyrė me dhunė pėr tė mė rrėzuar, por Zoti mė ndihmoi.

  118:14 Zoti ėshtė forca ime dhe kėnga ime, ai ka qenė shpėtimi im.

  118:15 Njė britmė gėzimi dhe fitoreje jehon nė ēadrat e tė drejtėve; dora e djathtė e Zotit bėn ēudi.

  118:16 E djathta e Zotit u ngrit; e djathta e Zotit bėn ēudi.

  118:17 Unė nuk do tė vdes, por do tė jetoj dhe do tė tregoj veprat e Zotit.

  118:18 Zoti mė ka ndėshkuar rėndė, por nuk mė ka lėnė nė dorė tė vdekjes.

  118:19 Mė hapni portat e drejtėsisė; unė do tė hyj dhe do tė kremtoj Zotin.

  118:20 Kjo ėshtė porta e Zotit, tė drejtėt do tė kalojnė nėpėr tė.

  118:21 Unė do tė tė kremtoj, sepse mė je pėrgjigjur dhe ke qenė shpėtimi im.

  118:22 Guri, qė ndėrtuesit kishin hedhur, u bė guri i qoshes.

  118:23 Kjo ėshtė vepėr e Zotit, dhe ėshtė njė gjė e mrekullueshme nė sytė tona.

  118:24 Kjo ėshtė dita qė Zoti ka bėrė; le tė gėzohemi dhe tė ngazėllojmė nė tė.

  118:25 O Zot, na ndihmo tani; o Zot, bėj qė tani tė kemi mbarėsi.

  118:26 I bekuar qoftė ai qė vjen nė emėr tė Zotit; ne ju bekojmė nga shtėpia e Zotit.

  118:27 Zoti ėshtė Perėndia dhe ka bėrė qė mbi ne tė shkėlqejė drita e tij; lidheni viktimėn e flijimit nė brirėt e altarit.

  118:28 Ti je Perėndia im, unė do tė tė kremtoj; ti je Perėndia im, unė do tė tė pėrlėvdoj.

  118:29 Kremtoni Zotin, sepse ai ėshtė i mirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine