Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 132

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  132:1 Mbaje mend, o Zot, Davidin dhe tė gjitha mundimet e tij,

  132:2 ashtu si ai iu betua Zotit dhe lidhi kusht me tė Fuqishmin e Jakobit, duke thėnė:

  132:3 "Nuk do tė hyj nė ēadrėn e shtėpisė sime, nuk do tė hipi mbi shtratin tim;

  132:4 nuk do t`i jap gjumė syve tė mi as pushim qepallave tė mia,

  132:5 deri sa tė kem gjetur njė vend pėr Zotin, njė banesė pėr tė Fuqishmin e Jakobit".

  132:6 Ja, dėgjuam tė flitet pėr tė nė Efratah, e gjetėm nė fushat e Jaarit.

  132:7 Le tė shkojmė nė banesėn e tij, le ta adhurojmė pėrpara fronit tė kėmbėve tė tij.

  132:8 Ēohu, o Zot, dhe eja nė vendin ku pushon ti dhe arka e forcės sate.

  132:9 Priftėrinjtė e tu le tė vishen me drejtėsi, dhe le tė kėndojnė nga gėzimi shenjtorėt e tu.

  132:10 Pėr hir tė Davidit, shėrbėtorit tėnd, mos e dėbo fytyrėn e tė vajosurit tėnd.

  132:11 Zoti iu betua Davidit nė tė vėrtetė dhe nuk do tė ndryshojė: "Unė do tė vė mbi fronin tėnd njė fryt tė tė pėrbrendėshmėve tė tua.

  132:12 Nė rast se bijtė e tu do tė respektojnė besėlidhjen time dhe porositė e mia, qė unė do t`u mėsojė atyre, edhe bijtė e tyre do tė ulen pėrjetė mbi fronin tėnd".

  132:13 Duke qenė se Zoti e ka zgjedhur Sionin, ai e ka dashur atė pėr banesėn e tij:

  132:14 "Ky ėshtė vendi im i pushimit pėrjetė; kėtu do tė banoj, sepse e kam dashur.

  132:15 Do tė bekoj fort zahiretė e tij, do t`i ngop me bukė tė varfėrit e tij;

  132:16 do t`i vedh priftėrinjtė e tij me shpėtim, do tė ngazėllojnė shenjtorėt e tij me britma gėzimi.

  132:17 Kėtu do ta rris fuqinė e Davidit dhe do t`i jap njė llambė tė vajosurit tim.

  132:18 Do t`i mbuloj me turp armiqtė e tij, por mbi tė do tė lulėzojė kurora e tij".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine