Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 135

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  135:1 Aleluja. Lėvdoni emrin e Zotit, lėvdojeni, o shėrbėtorė tė Zotit,

  135:2 qė rrini nė shtėpinė e Zotit, nė oborret e shtėpisė sė Perėndisė tonė.

  135:3 Lėvdoni Zotin, sepse Zoti ėshtė i mirė; i kėndoni lavde emrit tė tij, sepse ai ėshtė i dashur.

  135:4 Sepse Zoti ka zgjedhur pėr vete Jakobin, dhe Izraelin si thesar tė tij tė veēantė.

  135:5 Po, unė pranoj qė Zoti ėshtė i madh dhe qė Zoti ynė ėshtė pėrmbi tė gjitha perėnditė.

  135:6 Zoti bėn ē`tė dojė nė qiell dhe nė tokė, nė dete dhe nė tė gjitha humnerat.

  135:7 Ai i larton avujt nga skajet e tokės, prodhon vetėtimat pėr shiun, e nxjerr erėn nga depozitat e tij.

  135:8 Ai i goditi tė parėlindurit e Egjiptit, si tė njerėzve ashtu edhe tė kafshėve,

  135:9 dėrgoi shenja dhe mrekulli nė mes teje, o Egjipt, mbi Faraonin dhe mbi tė gjithė shėrbėtorėt e tij.

  135:10 Ai goditi kombe tė mėdha dhe vrau mbretėr tė fuqishėm:

  135:11 Sionin, mbretin e Amorejve, Ogun, mbretin e Bashanit, dhe tėrė mbretėritė e Kanaanit.

  135:12 Dhe vendet e tyre ua dhe nė trashėgimi, nė trashėgimi Izraelit, popullit tė tij.

  135:13 O Zot, emri yt rron pėrjetė; kujtimi yt, o Zot, brez pas brezi.

  135:14 Sepse Zoti do t`i sigurojė drejtėsinė popullit tė tij dhe do tė ketė mėshirė pėr shėrbėtorėt e tij.

  135:15 Idhujt e kombeve janė argjendi dhe ari, vepra tė dorės sė njeriut;

  135:16 kanė gojė por nuk flasin, kanė sy por nuk shohin,

  135:17 kanė veshė por nuk dėgjojnė; nuk kanė frymė nė gojėn e tyre.

  135:18 Tė ngjashėm me ta janė ata qė i bėjnė, kushdo qė ka besim tek ata.

  135:19 Shtėpi e Izraelit, bekoje Zotin; shtėpi e Aaronit, bekoje Zotin.

  135:20 Shtėpi e Levit, bekoje Zotin; ju qė keni frikė nga Zoti, bekojeni Zotin.

  135:21 Nga Sioni u bekoftė Zoti, qė banon nė Jeruzalem. Aleluja.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine