Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 136

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  136:1 Kremtoni Zotin, sepse ai ėshtė i mirė dhe mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  136:2 Kremtoni Perėndinė e perėndive, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  136:3 Kremtoni Zotin e zotėrive, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:4 atė qė vetėm bėn mrekulli tė mėdha, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:5 atė qė ka bėrė qiejtė me dituri, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:6 atė qė ka shtrirė tokėn mbi ujėrat, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:7 atė qė ka bėrė ndriēuesit e mėdhenj, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:8 diellin pėr tė sunduar mbi ditėn, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:9 hėnėn dhe yjet pėr tė sunduar mbi natėn, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  136:10 Ai qė goditi Egjiptasit nė parėbirnitė e tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:11 dhe e nxori Izraelin nga mjedisi i tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:12 me dorė tė fuqishme dhe krah tė shtrirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  136:13 Atė qė ndau Detin e Kuq nė dy pjesė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:14 dhe e bėrė Izraelin tė kalojė nė mes tė tij, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:15 por fshiu Faraonin dhe ushtrinė e tij nė Detin e Kuq, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  136:16 Atė qė e ēoi popullin e tij nėpėr shkretėtirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:17 atė qė goditi mbretėr tė mėdhenj, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:18 dhe vrau mbretėr tė fuqishėm, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė;

  136:19 Sihonin, mbretin e Amorejve, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:20 dhe Ogun, mbretin e Bashanit, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  136:21 Dhe u dha atyre si trashėgimi vendin e tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:22 nė trashėgimi Izraelit, shėrbėtorit tė tij, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  136:23 Ai u kujtua pėr ne nė kushtet tona tė kėqija, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė,

  136:24 dhe na ēliroi nga armiqtė tanė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  136:25 Ai i jep ushqim ēdo krijese, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  136:26 Kremtoni Perėndinė e qiellit, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine