Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 144

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  144:1 Bekuar qoftė Zoti, kėshtjella ime, qė i mėson duart e mia pėr luftė dhe gishtėrinjtė e mi pėr betejė.

  144:2 Ai ėshtė hiri im dhe kėshtjella ime, streha ime e lartė dhe ēliruesi im, mburoja ime nė tė cilėn gjej strehė, ai qė ma nėnshtron mua popullin tim.

  144:3 O Zot, ēfarė ėshtė njeriu qė ti tė kujdesesh pėr tė, ose biri i njeriut qė ti ta pėrfillėsh?

  144:4 Njeriu ėshtė si njė frymė dhe ditėt e tij janė si hija qė kalon.

  144:5 Uli qiejtė e tu, o Zot, dhe zbrit, dhe ata do tė nxjerrin tym.

  144:6 Hidh rrufetė dhe shpėrndaji, lėsho shigjetat e tua dhe bėji tė ikin.

  144:7 Shtrije dorėn tėnde nga lart, mė shpėto dhe mė ēliro nga ujėrat e mėdha dhe nga dora e tė huajve,

  144:8 goja e tė cilėve thotė gėnjeshtra dhe dora e djathtė e tyre ėshtė njė e djathtė mashtrimi.

  144:9 O Perėndi, do tė kėndoj njė kantik tė ri, do tė kėndoj lavdet e tua me njė harpė me dhjetė tela.

  144:10 Ti, qė u jep fitoren mbretėrve dhe qė ēliron shėrbėtorin tėnd David nga shpata e kobshme,

  144:11 mė shpėto dhe mė ēliro nga dora e tė huajve, goja e tė cilėve thotė gėnjeshtra dhe dora e djathtė e tyre ėshtė njė e djathtė mashtrimi.

  144:12 Bijtė tanė nė rininė e tyre qofshin si njė bimė e harlisur, dhe bijat tona qofshin si shtylla qosheje, tė gdhendura mirė pėr tė zbukuruar njė pallat.

  144:13 Hambaret tona qofshin plot dhe paēin nga tė gjitha tė mirat; kopetė tona u shtofshin me mijėra dhe dhjetra mijėra nė fushat tona;

  144:14 qetė tanė tėrheqshin ngarkesa tė rėnda dhe mos pastė asnjė sulm tė papritur, dalje tė papritur as britmė nė sheshet tona.

  144:15 Lum ai popull qė ėshtė nė gjendje tė tillė, lum ai popull qė ka pėr Perėndi Zotin.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine