Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 145

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  145:1 Unė do tė tė pėrlėvdoj, o Perėndia im dhe Mbreti im, dhe do tė bekoj emrin tėnd pėrjetė.

  145:2 Do tė tė bekoj ēdo ditė dhe do tė lėvdoj emrin tėnd pėrjetė.

  145:3 Zoti ėshtė i madh dhe i denjė pėr lėvdimin mė tė lartė dhe madhėshtia e tij ėshtė e panjohshme.

  145:4 Njė brez do t`i shpallė lėvdimet e veprave tė tua tjetrit dhe do t`i njoftojė mrekullitė e tua.

  145:5 Do tė mendohem thellė mbi shkėlqimin e lavdishėm tė madhėshtisė sate dhe mbi veprat e tua tė mrekullueshme.

  145:6 Kėto do tė flasin pėr fuqinė e veprave tė tua tė tmerrshme, dhe unė do tė tregoj madhėshtinė tėnde.

  145:7 Ata do tė shpallin kujtimin e mirėsisė sate tė madhe dhe do tė kėndojnė me gėzim drejtėsinė tėnde.

  145:8 Zoti ėshtė i dhemshur dhe mėshirplot, i ngadalshėm nė zemėrim dhe i madh nė mirėsi.

  145:9 Zoti ėshtė i mirė me tė gjithė dhe plot dhemshuri pėr tė gjitha veprat e tij.

  145:10 Tėrė veprat e tua do tė tė kremtojnė, o Zot, dhe shenjtorėt e tu do tė tė bekojnė.

  145:11 Ata do tė flasin pėr lavdinė e mbretėrisė sate dhe do tė tregojnė pėr fuqinė tėnde,

  145:12 pėr t`u bėrė tė njohura bijve tė njerėzve mrekullitė e tua dhe shkėlqimin e madhėrishėm tė mbretėrisė sate.

  145:13 Mbretėria jote ėshtė njė mbretėri pėrjet dhe sundimi yt vazhdon brez pas brezi.

  145:14 Zoti pėrkrah tėrė ata qė rrėzohen dhe ngre pėrsėri nė kėmbė tėrė ata qė janė rrėzuar.

  145:15 Sytė e tė gjithėve shikojnė drejt teje duke pritur, dhe ti u jep atyre ushqimin nė kohėn e duhur.

  145:16 Ti e hap dorėn tėnde dhe plotėson dėshirėn e ēdo qėnieje tė gjallė.

  145:17 Zoti ėshtė i drejtė nė tė gjitha rrugėt e tij dhe dashamirės nė tė gjitha veprat e tij.

  145:18 Zoti ėshtė pranė gjithė atyre qė kėrkojnė, pranė gjithė atyre qė e kėrkojnė nė tė vėrtetė.

  145:19 Ai kėnaq dėshirėn e atyre qė kanė frikė prej tij, dėgjon britmėn dhe i shpėton.

  145:20 Zoti mbron tė gjithė ata qė e duan dhe do tė shkatėrrojė tė gjithė tė pabesėt.

  145:21 Goja ime do tė tregojė lėvdimin e Zotit, dhe ēdo qėnie do tė bekojė emrin e tij tė shenjtė pėrjetė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine