Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 147

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  147:1 Lėvdoni Zotin, sepse ėshtė njė gjė e mirė t`i kėndosh lavde Perėndisė tonė, sepse ėshtė e kėnaqshme dhe e leverdishme ta lėvdosh.

  147:2 Zoti ndėrton Jeruzalemin, dhe mbledh tė humburit e Izraelit.

  147:3 Ai shėron ata qė e kanė zemrėn tė thyer dhe lidh plagėt e tyre.

  147:4 Llogarit numrin e yjeve dhe i thėrret tė gjitha sipas emrit tė tyre.

  147:5 I madh ėshtė Zoti ynė, e pamasė ėshtė fuqia e tij dhe e pafund zgjuarėsia e tij.

  147:6 Zoti larton njerėzit e pėrulur, por ul deri nė tokė njerėzit e kėqij.

  147:7 Kėndojini Zotit me falenderim, kėndojini me qeste lavde Perėndisė tonė,

  147:8 qė mbulon qiellin me re, pėrgatit shiun pėr tokėn dhe bėn qė tė rritet bari nė malet.

  147:9 Ai i jep ushqime bagėtisė dhe zogjve tė korbeve qė thėrresin.

  147:10 Ai nuk kėnaqet nė forcėn e kalit, dhe nuk gjen ndonjė gėzim nė kėmbėt e njeriut.

  147:11 Zoti kėnaqet me ata qė kanė frikė prej tij, me ata qė shpresojnė nė mirėsinė e tij.

  147:12 Lėvdo Zotin, o Jeruzalem, kremto Perėndinė tėnd, o Sion.

  147:13 Sepse ai ka pėrforcuar shufrat e portave tė tua dhe ka bekuar bijtė e tu nė mes teje.

  147:14 Ai e ruan paqen brenda kufijve tė tu dhe tė ngop me grurin mė tė mirė.

  147:15 Dėrgon mbi tokė urdhėrin e tij, fjala e tij merr dheun.

  147:16 Dėrgon borėn si lesh dhe pėrhap brymėn si hi.

  147:17 Hedh breshėrin e tij si me copa; kush mund t`i bėjė ballė tė ftohtit tė tij?

  147:18 Dėrgon fjalėn e tij dhe i shkrin ato; bėn qė tė fryjė era e tij, dhe ujėrat rrjedhin.

  147:19 Ai ia ka bėrė tė njohur Jakobit fjalėn e tij, dhe Izraelit statutet e tij dhe dekretet e tij.

  147:20 Ai nuk e ka bėrė kėtė me asnjė komb tjetėr; dhe ato nuk i njohin dekretet e tij. Aleluja.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine