Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 148

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  148:1 Aleluja. Lėvdoni Zotin nga qiejtė, lėvdojeni nė vendet shumė tė larta.

  148:2 Lėvdojeni, ju tė gjithė engjėjt e tij, lėvdojeni ju mbarė ushtritė e tij.

  148:3 Lėvdojeni, o diell dhe hėnė, lėvdojeni, ju mbarė yje tė ndritshme.

  148:4 Lėvdojeni, ju qiej tė qiejve, dhe ju ujėra pėrmbi qiejtė.

  148:5 Tėrė kėto gjėra le tė lėvdojnė emrin e Zotit, sepse ai dha urdhėr dhe ato u krijuan.

  148:6 Ai i ka vendosur pėrjetė, nė pėrjetėsi; por ka bėrė njė statut qė nuk do tė kalojė kurrė.

  148:7 Lėvdojeni Zotin nga toka, ju pėrbindėsh tė detit dhe mbarė oqeane,

  148:8 zjarr dhe breshėr, borė dhe re, ajėr i shtrėngatės qė zbaton urdhėrat e tij,

  148:9 mbarė male dhe kodra, mbarė dru frutorė dhe kedra;

  148:10 ju mbarė kafshė tė egra dhe shtėpiake, rrėshqanorė dhe zogj me krahė;

  148:11 ju mbretėr tė dheut dhe mbarė popuj, princa dhe gjyqtarė tė tokės;

  148:12 tė rinj dhe vajza, pleq dhe fėmijė.

  148:13 Le tė lėvdojnė emrin e Zotit, sepse vetėm emri i tij pėrlėvdohet. Lavdia e tij qėndron pėrmbi tokėn dhe qiejtė.

  148:14 Ai e ka rritur forcėn e popullit tė tij, njė arsye kjo lėvdimi pėr tė gjithė shenjtorėt e tij, pėr bijtė e Izraelit, njė popull i afėrt pėr tė. Aleluja.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine