Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 20

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  20:1 Zoti tė dhėnte pėrgjigje ditėn e fatkeqėsisė; emri i Perėndisė tė Jakobit tė mbroftė me siguri lart.

  20:2 Tė dėrgoftė ndihmė nga shenjtėrorja dhe tė dhėntė pėrkrahje nga Sioni;

  20:3 Mos i harroftė tė gjitha ofertat e tua dhe pranoftė olokaustin tėnd. (Sela)

  20:4 Tė dhėntė atė qė zemra jote dėshėron dhe plotėsoftė tė gjitha planet e tua.

  20:5 Ne do tė kėndojmė tėrė gaz nė ēlirimin tėnd dhe do tė lartojmė flamuret tona nė emėr tė Perėndisė tonė. Zoti i plotėsoftė tė gjitha kėrkesat e tua.

  20:6 Tani e di qė Zoti shpėton tė vajosurin e tij; do t`i pėrgjigjet nga qielli i tij i shenjtė me forcėn shpėtimtare tė dorės sė tij tė djathtė.

  20:7 Disa kanė besim te qerret dhe tė tjerė te kuajt, por ne do tė kujtojmė emrin e Zotit, Perėndisė tonė.

  20:8 Ata u pėrkulėn dhe ranė; por ne u ngritėm pėrsėri dhe mbahemi nė kėmbė.

  20:9 Shpėtomė, o Zot; mbreti le tė na pėrgjigjet ditėn nė tė cilėn do tė kėlthasim.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine