Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 21

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  21:1 O Zot, mbreti do tė gėzohet me forcėn tėnde dhe do tė ngazėllojė pėr shpėtimin tėnd!

  21:2 Ti ia plotėsove dėshirėn e zemrės sė tij dhe nuk hodhe poshtė kėrkesėn e buzėve tė tij. (Sela)

  21:3 Sepse ti i dole para me bekime begatie, i vure mbi kokė njė kurorė prej ari shumė tė kulluar.

  21:4 Ai tė kishte kėrkuar jetė dhe ti i dhe ditė tė gjata nė pėrjetėsi.

  21:5 E madhe ėshtė lavdia e tij pėr shpėtimin tėnd; ti i dhe madhėshti dhe lavdi,

  21:6 sepse ti e bėn shumė tė bekuar pėrjetė, e mbush me gėzim nė praninė tėnde.

  21:7 Duke qenė se mbreti ka besim te Zoti dhe nė mirėsinė e Shumė tė Lartit, ai nuk do tė hiqet kurrė.

  21:8 Dora jote do tė arrijė tėrė armiqtė e tu, dora jote e djathtė do tė veprojė kundėr atyre qė tė urrejnė.

  21:9 Ti do t`i bėsh si njė furrė tė zjarrtė kur do tė dukesh i zemėruar; nė zemėrimin e tij Zoti do t`i hedhė nė humnerė dhe zjarri do t`i pėrpijė.

  21:10 Ti do tė zhdukėsh frytin e tyre nga toka dhe pasardhėsit e tyre midis bijve tė njerėzve,

  21:11 sepse kanė kurdisur tė keqen kundėr teje dhe kanė pėrgatitur plane tė kėqija, por nuk do t`ia dalin.

  21:12 Sepse ti do tė bėsh qė ata tė kthejnė kurrizin dhe do tė drejtosh shigjetat e harkut tėnd kundėr fytyrės sė tyre.

  21:13 Ēohu, o Zot, me forcėn tėnde; ne do tė kėndojmė dhe do tė kremtojmė lėvdimet e fuqisė sate.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine