Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 24

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  24:1 Zotit i pėrket toka dhe tė gjitha gjėrat qė janė mbi tė, bota dhe banorėt e saj.

  24:2 Sepse ai e ka themeluar mbi detet dhe e ka vendosur mbi lumenjtė.

  24:3 Kush do t`i ngjitet malit tė Zotit? Kush do tė qėndrojė nė vendin e tij tė shenjtė?

  24:4 Njeriu i pafajshėm nga duart dhe i pastėr nga zemra, qė nuk e ngre shpirtin pėr t`u dukur dhe nuk betohet nė mėnyrė tė rreme.

  24:5 Ai do tė marrė bekimet e Zotit dhe drejtėsinė nga Perėndia e shpėtimit tė tij.

  24:6 I tillė ėshtė brezi i atyre qė e kėrkojnė, qė kėrkojnė fytyrėn tėnde, o Perėndi e Jakobit. (Sela)

  24:7 O ju porta, ēoni kokat tuaja; dhe ju, porta tė pėrjetshme, hapuni krejt dhe Mbreti i lavdisė do tė hyjė.

  24:8 Kush ėshtė ky Mbret i lavdisė? Éshtė Zoti i fortė dhe i fuqishėm, Zoti i fortė nė betejė.

  24:9 O porta, ēoni kokat tuaja; hapuni krejt, o porta tė pėrjetshme, dhe Mbreti i lavdisė do tė hyjė.

  24:10 Kush ėshtė ky Mbret i lavdisė? Éshtė Zoti i ushtrive; ai ėshtė Mbreti i lavdisė. (Sela)

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine