Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 25

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  25:1 Te ti, o Zot, e lartoj shpirtin tim.

  25:2 O Perėndia im, kam besim te ti; bėj qė tė mos mbetem i zhgėnjyer dhe qė armiqtė e mi tė mos triumfojnė mbi mua.

  25:3 Po, bėj qė asnjė nga ata qė kanė besim te ti tė mos zhgėnjehet; u turpėrofshin ata qė sillen pabesisht pa shkak.

  25:4 O Zot, mė trego rrugėt e tua, mė mėso shtigjet e tua.

  25:5 Mė udhėhiq nė tė vėrtetėn tėnde dhe mė mėso, sepse ti je Perėndia i shpėtimit tim; unė shpresoj shumė te ti gjatė gjithė ditės.

  25:6 Kujto, o Zot, mėshirėn tėnde dhe miresinė tėnde, sepse janė tė pėrhershme.

  25:7 Mos i kujto mėkatet e rinisė sime, as shkeljet e mia; por nė dashamirėsinė tėnde mė kujto, o Zot, pėr hir tė mirėsisė sate.

  25:8 Zoti ėshtė i mirė dhe i drejtė, prandaj ai do t`u mėsojė rrugėn mėkatarėve.

  25:9 Ai do tė udhėheqė njerėzit zemėrbutė nė drejtėsi dhe do t`u mėsojė tė pėrulurve rrugėn e tij.

  25:10 Tė gjitha rrugėt e Zotit janė mirėsi dhe vėrtetėsi pėr ata qė respektojnė besėlidhjen e tij dhe porositė e tij.

  25:11 Pėr hir tė emrit tėnd, o Zot, fale paudhėsinė time, sepse ajo ėshtė e madhe.

  25:12 Kush ėshtė njeriu qė ka frikė nga Zoti? Ai do t`i tregojė rrugėn qė duhet tė zgjedhė.

  25:13 Ai do tė jetojė nė bollėk dhe pasardhėsit e tij do tė trashėgojnė tokėn.

  25:14 Sekreti i Zotit u tregohet atyre qė kanė frikė prej tij, dhe ai u bėn tė njohur atyre besėlidhjen e tij.

  25:15 Sytė e mi drejtohen vazhdimisht te Zoti, sepse ai do tė m`i nxjerrė kėmbėt nga rrjeta.

  25:16 Kthehu nga unė dhe ki mėshirė pėr mua, sepse jam vetėm dhe i dėshpėruar.

  25:17 Ankthet e zemrės sime janė shtuar; mė ēliro nga fatkeqėsitė e mia.

  25:18 Shiko pikėllimin tim dhe ankthin tim, dhe fali tė gjitha mėkatet e mia.

  25:19 Kėqyr armiqtė e mi, sepse janė tė shumtė dhe mė urrejnė me njė urrejtje plot dhunė.

  25:20 Ruaje jetėn time dhe mė ēliro; bėj qė tė mos jem i pėshtjelluar, sepse unė po gjej strehė te ti.

  25:21 Pastėrtia dhe ndershmėria mė mbrofshin, sepse unė shpresoj te ti.

  25:22 O Perėndi, liroje Izraelin nga tė gjitha mundimet e tij.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine