Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 27

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  27:1 Zoti ėshtė drita ime dhe shpėtimi im; nga kush do tė kem frikė? Zoti ėshtė kėshtjella e jetės sime; nga kush do tė kem frikė?

  27:2 Kur njerėzit e kėqij, armiqtė dhe kundėrshtarėt e mi mė sulmuan pėr tė ngrėnė mishin tim, ata vetė u lėkundėn dhe ranė.

  27:3 Edhe sikur njė ushtri tė dilte kundėr meje, zemra ime nuk do tė kishte frikė; edhe sikur njė luftė tė pėlciste kundėr meje, edhe atėherė do tė kisha besim.

  27:4 Njė gjė i kėrkova Zotit dhe atė kėrkoj: tė banoj nė shtėpinė e Zotit tėrė ditėt e jetės sime, pėr tė soditur bukurinė e Zotit dhe pėr tė admiruar tempullin e tij.

  27:5 Sepse ditėn e fatkeqėsisė ai do tė mė fshehė nė ēadrėn e tij, do tė mė fshehė nė njė vend sekret tė banesės sė tij, do tė mė lartojė mbi njė shkėmb.

  27:6 Dhe tani koka ime do tė ngrihet mbi armiqtė e mi qė mė rrethojnė, dhe do tė ofroj nė banesėn e tij flijime me britma gėzimi; do tė kėndoj dhe do tė kremtoj lėvdimet e Zotit.

  27:7 O Zot, dėgjo zėrin tim, kur tė kėlthas ty; ki mėshirė pėr mua dhe pėrgjigjmu.

  27:8 Zemra ime mė thotė nga ana jote: "Kėrkoni fytyrėn time". Unė kėrkoj fytyrėn tėnde, o Zot.

  27:9 Mos ma fshih fytyrėn tėnde, mos e hidh poshtė me zemėrim shėrbėtorin tėnd; ti ke qenė ndihma ime; mos mė lėr dhe mos mė braktis, o Pėrendi e shpėtimit tim.

  27:10 Edhe sikur babai im dhe nėna ime tė mė kishin braktisur, Zoti do tė mė pranonte.

  27:11 O Zot, mė mėso rrugėn tėnde dhe mė udhėhiq nė njė shteg tė sheshtė, pėr shkak tė armiqve tė mi.

  27:12 Mos mė braktis nė dėshirat e armiqve tė mi, sepse kanė dalė kundėr meje dėshmitarė tė rremė, njerėz qė duan dhunėn.

  27:13 Oh, sikur tė mos isha i sigurt tė shoh mirėsinė e Zotit nė dheun e tė gjallėve!

  27:14 Ki besim tė madh te Zoti; ji i fortė, ki zemėr; ki besim tė madh te Zoti.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine