Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 28

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  28:1 Ty tė kėlthas, o Zot, o kėshtjella ime; mos rri nė heshtje, sepse po tė mos flasėsh ti, unė bėhem njėlloj si ata qė zbresin nė gropė.

  28:2 Dėgjo zėrin e lutjeve tė mia kur tė kėlthas ty pėr ndihmė, kur ngre duart nė drejtim tė vendit tėnd shumė tė shenjtė.

  28:3 Mos mė tėrhiq bashkė me tė pabesėt dhe ata qė kryejnė paudhėsi, tė cilėt flasin pėr paqe me tė afėrmit e tyre, por kanė shpirtligėsi nė zemėr.

  28:4 Jepu atyre sipas veprave qė kanė kryer dhe sipas ligėsisė sė veprimeve tė tyre; jepu atyre sipas veprės sė duarve tė tyre; jepu atyre hakun qė meritojnė.

  28:5 Duke qenė se ata nuk i ēmojnė veprat e Zotit dhe atė qė duart e tij kanė bėrė, ai do t`i mposhtė dhe nuk do t`i lėrė tė begatohen.

  28:6 I bekuar qoftė Zoti, sepse ka dėgjuar zėrin e lutjeve tė mia.

  28:7 Zoti ėshtė forca ime dhe mburoja ime; zemra ime ka pasur besim tek ai dhe unė u ndihmova; prandaj zemra ime ngazėllen dhe unė do ta kremtoj kėtė me kėngėn time.

  28:8 Zoti ėshtė forca e popullit tė tij, dhe streha e shpėtimit pėr tė vajosurin e tij.

  28:9 Shpėto popullin tėnd dhe beko trashėgiminė tėnde; ushqeji dhe pėrkrahi pėrjetė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine