Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 29

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  29:1 I jepni Zotit, o bij tė tė fuqishmėve, i jepni Zotit lavdi dhe forcė.

  29:2 I jepni Zotit lavdinė qė i pėrket emrit tė tij; adhuroni Zotin nė shkėlqimin e shenjtėrisė sė tij.

  29:3 Zėri i Zotit ėshtė mbi ujėrat; Perėndia i lavdisė gjėmon; Zoti ėshtė mbi ujėrat e mėdha.

  29:4 Zėri i Zotit ėshtė i fuqishėm, zėri i Zotit ėshtė i madhėrishėm.

  29:5 Zėri i Zotit thyen kedrat; po, Zoti thyen kedrat e Libanit;

  29:6 i bėn tė hidhen si njė viē, Libanin dhe Sirionin, si njė buall i ri.

  29:7 Zėri i Zotit ēan flakėt e zjarrit.

  29:8 Zėri i Zotit e bėn shkretėtirėn tė dridhet; Zoti bėn qė tė dridhet shkretėtira e Kadeshit.

  29:9 Zėri i Zotit bėn qė tė lindin sutat dhe i lė pyjet pa gjethe; dhe nė tempullin e tij ēdo gjė thotė: "Lavdi!".

  29:10 Zoti rrinte ulur nė fron pėrmbi pėrmbytjen; po, Zoti rri ulur si mbret nė pėrjetėsi.

  29:11 Zoti do t`i japė forcė popullit tė tij; Zoti do tė bekojė popullin e tij me paqe.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine