Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 30

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  30:1 Do tė tė lėvdoj, o Zot, sepse ti mė ngrite lart, dhe nuk i lejove armiqtė e mi tė tallen me mua.

  30:2 O Zot, Perėndia im, unė tė kam klithur ty, dhe ti mė ke shėruar.

  30:3 O Zot, ti e ke nxjerrė shpirtin tim jashtė Sheolit, mė ke mbajtur gjallė qė tė mos zbrisja nė gropė.

  30:4 I kėndoni lavde Zotit, ju, shenjtorė tė tij, dhe kremtoni shenjtėrinė e tij,

  30:5 sepse zemėrimi im mban vetėm njė ēast, por mirėsia e tij mban njė jetė tė tėrė. Tė qarat mund tė vazhdojnė njė natė, por nė mėngjes shpėrthen njė britmė gėzimi.

  30:6 Kur kisha bollėk thoja: "Unė nuk do tė prekem kurrė".

  30:7 O Zot, pėr hirin tėnd e kishe fortėsuar malin tim, ti e fshehe fytyrėn tėnde, dhe unė mbeta i trembur.

  30:8 Unė tė klitha ty, o Zot, iu luta fort Zotit,

  30:9 duke thėnė: "Ēfarė dobie do tė kesh nga gjaku im po tė jetė se zbres nė gropė? A mundet pluhuri tė tė kremtojė? A mundet ai tė shpallė tė vėrtetėn tėnde?

  30:10 Dėgjo, o Zot, dhe ki mėshirė pėr mua, o Zot, bėhu ti ndihma ime".

  30:11 Ti e ke kthyer vajtimin tim nė valle; ma ke hequr grethoren dhe mė ke mbushur me gėzim,

  30:12 me qėllim qė shpirti im tė mund tė tė kėndojė lavdi pa pushim. O Zot, Perėndia im, unė do tė tė kremtoj pėrjetė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine