Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 O Zot, sa tė shumtė janė armiqtė e mi! Shumė ngrihen kundėr meje.

  3:2 Shumė thonė pėr mua: "Nuk ka shpėtim pėr tė pranė Perėndisė". (Sela)

  3:3 Por ti, o Zot, je njė mburoje rreth meje; ti je lavdia ime dhe ai mė larton kokėn.

  3:4 Me zėrin tim i thirra Zotit dhe ai m`u pėrgjigj nga mali i tij i shenjtė. (Sela)

  3:5 Unė rashė e fjeta; pastaj u zgjova, sepse Zoti mė pėrkrah.

  3:6 Unė do tė kem frikė nga mizėri njerėzish qė kanė fushuar rreth e qark kundėr meje.

  3:7 Ēohu, o Zot, mė shpėto, o Perėndia im; sepse ti i ke goditur tėrė armiqtė e mi nė nofull; u ke thyer dhėmbėt tė pabesėve.

  3:8 Shpėtimi i pėrket Zotit, bekimi yt qoftė mbi popullin tėnd. (Sela)

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine