Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 45

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  45:1 Mė burojnė nga zemra fjalė shumė tė ėmbla; unė i kėndoj mbretit poemėn time. Gjuha ime do tė jetė si pena e njė shkruesi tė shpejtė.

  45:2 Ti je shumė i bukur ndėr tė gjithė bijtė e njerėzve; buzėt e tua janė plot nur, prandaj Perėndia tė ka bekuar nė pėrjetėsi.

  45:3 Ngjeshe shpatėn nė brezin tėnd, o trim, i rrethuar nga shkėlqimi yt dhe nga madhėshtia jote,

  45:4 dhe nė madhėshtinė tėnde shko pėrpara mbi qerren fitimtare pėr ēėshtjen e sė vėrtetės, tė shpirtmadhėsisė dhe tė drejtėsisė, dhe dora jote e djathtė do tė tė tregojė vepra tė tmerrshme.

  45:5 Shigjetat e tua janė tė mprehta; popujt do tė bien poshtė teje; ato do tė hyjnė nė zemėrėn e armiqve tė mbretit.

  45:6 Froni yt, o Perėndi, vazhdon nė pėrjetėsi; skeptri i mbretėrisė sate ėshtė njė skeptėr drejtėsie.

  45:7 Ti e do drejtėsinė dhe urren mbrapshtinė; prandaj Perėndia, Perėndia yt, tė ka vajosur me vaj gėzimi pėrmbi shokėt e tu.

  45:8 Tėrė rrobat e tua mbajnė erė mirre, aloe dhe kasie; nga pallatet e fildishta veglat muzikore me tela tė gėzojnė.

  45:9 Midis zonjave tė nderit qė tė rrethojnė ka bija mbretėrish; nė tė djathtėn tėnde ėshtė mbretėresha, e zbukuruar me ar Ofiri.

  45:10 Dėgjo, vashė, shiko dhe vėr veshin; harro populin tėnd dhe shtėpinė e atit tėnd,

  45:11 dhe mbreti do tė dėshirojė me tė madhe bukurinė tėnde; bjer pėrmbys para tij, sepse ai ėshtė Zoti yt.

  45:12 Bija e Tiros do tė tė sjellė disa dhurata dhe tė pasurit e popullit do tė kėrkojnė favoret e tua.

  45:13 Tėrė shkėlqim ėshtė brenda e bija e mbretit; rrobat e saj janė tė qėndisura me ar.

  45:14 Atė do ta ēojnė te mbreti me rroba tė qėndisura, tė shoqėruar nga virgjėresha shoqe tė saj, qė do tė tė paraqiten ty.

  45:15 Ato do t`i ēojnė me gėzim dhe hare dhe do tė hyjnė nė pallatin e mbretit.

  45:16 Bijtė e tu do tė zėnė vendin e etėrve tė tu; ti do t`i bėsh princa pėr tėrė tokėn.

  45:17 Unė do tė shpall kujtimin e emrit tėnd pėr tė gjitha brezat; prandaj popujt do tė tė kremtojnė nė pėrjetėsim, pėrjetė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine