Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 44

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  44:1 O Perėndi, e kemi dėgjuar me veshėt tona, etėrit tanė na kanė treguar veprėn qė ti ke bėrė nė ditėt e tyre nė kohėrat e lashta.

  44:2 Pėr t`i vendosur me dorėn tėnde ti ke shpronėsuar kombet, ke ērrėnjosur popuj pėr t`u bėrė vend atyre. Nė fakt nuk e pushtuan vendin me shpatėn e tyre dhe nuk qe krahu i tyre qė i shpėtoi, por ishte dora jote e djathtė, krahu yt dhe drita e fytyr

  44:3 ės sate, sepse tė pėlqenin.

  44:4 Ti je mbreti im, o Perėndi, qė vendos fitoret pėr Jakobin.

  44:5 Me anėn tėnde do tė pėrmbysim armiqtė tanė; nė emėr tėnd do tė shkelim ata qė ngrihen kundėr nesh.

  44:6 Sepse nuk kam besim tek harku im dhe nuk do tė jetė shpata ime ajo qė do tė mė shpėtojė.

  44:7 Por je ti ai qė na shpėton nga armiqtė tanė dhe qė i mbulon me turp ata qė na urrejnė.

  44:8 Ne do tė lėvdojmė ēdo ditė Perėndinė dhe do tė kremtojmė emrin tėnd pėrjetė. (Sela)

  44:9 Por ti na dėbove dhe na mbulove me turp, dhe nuk del mė me ushtritė tona.

  44:10 Ti ke bėrė tė kthejmė kurrizin pėrpara armikut, dhe ata qė na urrejnė na kanė grabitur.

  44:11 Ti na ke dhėnė si dele pėr therje dhe na ke shpėrndarė midis kombeve.

  44:12 Ti e ke shitur popullin tėnd pėr asgjė dhe nuk ke nxjerrė asnjė fitim nga shitja e tij.

  44:13 Ti na bėre pėr turp me fqinjėt tanė, u bėmė gazi dhe tallja e atyre qė rrijnė rreth nesh.

  44:14 Ti na ke bėrė tė jemi gazi i kombėve; pėrsa na pėrket neve, popujt tundin kokėn.

  44:15 Turpi im mė rri gjithmonė pėrpara, dhe fytyra ime ėshtė e mbuluar nga turpi,

  44:16 pėr shkak tė atij qė mė fyen dhe mė poshtėron, pėr shkak tė armikut dhe atij qė kėrkon hakmarrje.

  44:17 Tė tėra kėto na kanė rėnė mbi kurriz, por ne nuk kemi harruar dhe nuk kemi tradhėtuar besėlidhjen tėnde.

  44:18 Zemra jonė nuk ėshtė kthyer prapa dhe hapat tona nuk janė larguar nga rruga jote,

  44:19 por ti na ke copėtuar, duke na futur nė vende ēakejsh dhe duke na mbuluar me hijen e vdekjes.

  44:20 Po tė kishim harruar emrin e Perėndisė tonė dhe po t`i kishim shtrirė duart tona drejt njė perėndie tė huaj,

  44:21 a nuk do ta kishte zbuluar Perėndia kėtė gjė? Nė fakt ai i njeh sekretet e zemrės.

  44:22 Po, pėr shkakun tėnd ne vritemi ēdo ditė dhe konsiderohemi si dele.

  44:23 Zgjohu! Pse fle, o Zot? Ēohu, mos na kthe pėr gjithnjė.

  44:24 Pse e fsheh fytyrėn tėnde, dhe harron pikėllimin tonė dhe shtypjen tonė?

  44:25 Sepse shpirtėrat tona janė ulur deri te pluhuri dhe trupi ynė i ėshtė ngjitur tokės.

  44:26 Ēohu tė na ndihmosh dhe na shpėto pėr hir tė mirėsisė sate.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine