Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 43

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  43:1 Siguromė drejtėsi, o Perėndi, dhe mbro ēėshtjen time nga njerėzit e kėqij; mė ēliro nga njeriu i rremė dhe i lig.

  43:2 Mbasi ti je Perėndia qė mė jep forcė, pse mė ke kthyer? Pse shkoj i veshur me rroba zie pėr shkak tė shtypjes nga ana e armikut?

  43:3 Dėrgo dritėn tėnde dhe tė vėrtetėn tėnde; kėto le tė mė udhėheqin dhe tė mė ēojnė nė malin tėnd tė shenjtė dhe nė vendin e banesės sate.

  43:4 Atėherė un do tė vij tek altari i Perėndisė, te Perėndia, qė ėshtė gėzimi im dhe kėnaqėsia ime; do tė tė kremtoj me qeste, o Perėndi, Perėndia im.

  43:5 Pse ligėshtohesh, shpirti im, pse rėnkon brenda meje? Ki shpresė te Perėndia, sepse unė do ta kremtoj akoma, sepse ai ėshtė shpėtimi im dhe Perėndia im.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine