Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 42

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  42:1 Ashtu si suta ka njė dėshirė tė madhe pėr rrėketė e ujit, kėshtu shpirti im ka njė dėshirė tė zjarrtė pėr ty, o Perėndi.

  42:2 Shpirti im ka njė etje tė madhe pėr Perėndinė, pėr Perėndinė e gjallė. Kur do tė vij dhe do tė paraqitem para Perėndisė?

  42:3 Lotėt e mia janė bėrė ushqimi im ditė e natė, ndėrsa mė thonė vazhdimisht: "Ku ėshtė Perėndia yt?".

  42:4 Duke kujtuar kėto gjėra, brenda vetes sime i jap shfrim tė lirė shpirtit tim, sepse kisha zakon tė shkoja me turmėn, duke e udhėhequr nė shtėpinė e Perėndisė, nė mes tė kėngėve tė gėzimit dhe tė lėvdimit tė njė turme nė festė.

  42:5 Pse ligėshtohesh, o shpirti im, pse vajton brėnda trupit tim? Shpreso te Perėndia, sepse unė do ta kremtoj akoma pėr ēlirimin e pranisė sė tij.

  42:6 O Perėndia im, shpirti mė ėshtė ligėshtuar pėrbrenda; prandaj mė kujtohesh ti nga vendi i Jordanit dhe nga majat e Hermonit, nga mali i Mitsarit.

  42:7 Njė hon thėrret njė hon tjetėr nė zhurmėn e ujėrave tė tua; tė gjitha dallgėt e tua dhe valėt e tua kanė kaluar pėrmbi mua.

  42:8 Ditėn Zoti mė jep mirėsinė e tij, dhe natėn i ngre atij njė kantik, njė lutje Perėndisė tė jetės sime.

  42:9 Unė do t`i them Perėndisė, kėshtjellės sime: "Pse mė harrove? Pse endem i veshur me rroba zie pėr shkak tė shtypjes nga ana e armikut?".

  42:10 Kockat e mia po vuajnė pėr vdekje pėr shkak tė fyerjeve nga ana e armive tė mi, qė mė thonė vazhdimisht: "Ku ėshtė Perėndia yt?".

  42:11 Pse ligėshtohesh, shpirti im, pse rėnkon pėrbrenda meje? Shpreso te Perėndia, sepse unė do ta kremtoj akoma; ai ėshtė shpėtimi im dhe Perėndia im.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine