Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 47

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  47:1 Duartrokisni, o popuj; kremtojeni Perėndinė me britma triumfi.

  47:2 Sepse Zoti, Shumė i Larti, ėshtė i tmerrshėm, njė mbret i madh mbi gjithė dheun.

  47:3 Ai do tė na nėnshtrojė popujt dhe kombet do t`i vėrė nėn kėmbėt tona.

  47:4 Ai do tė zgjedhė pėr ne trashėgiminė tonė, lavdinė e Jakobit qė ai e do. (Sela)

  47:5 Perėndia ėshtė ngritur nė mes brohoritjesh gėzimi, Zoti me tingujt e borive.

  47:6 Kėndojini lavde Perėndisė tonė, kėndojini lavde! Kėndojini lavde mbretit tonė, kėndojini lavde!

  47:7 Sepse Perėndia ėshtė mbreti i gjithė dheut, kėndojini lavde me zotėsi.

  47:8 Perėndia mbretėron mbi kombet; Perėndia ulet mbi fronin e tij tė shenjtė.

  47:9 Princat e popujve, populli i Perėndisė tė Abrahamit, janė mbledhur bashkė; sepse Perėndisė i pėrkasin mburojat e tokės; atė e lėvdojnė me tė madhe.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine