Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 48

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  48:1 I madh ėshtė Zoti dhe meriton tė lėvdohet nė kulm nė qytetin e Perėndisė tonė, nė malin e tij tė shenjtė.

  48:2 I bukur pėr nga lartėsia e tij, gėzimi i gjithė dheut ėshtė mali i Sionit, nga ana e veriut, qyteti i Mbretit tė madh.

  48:3 Nė pallatet e tij Perėndia u bė i njohur si njė kala e papushtueshme.

  48:4 Ja, mbretėrit ishin mbledhur dhe shikonin pėrpara bashkarisht,

  48:5 por sa e panė, mbetėn tė shushatur dhe ikėn tė tmerruar.

  48:6 Atje i zunė drithmat dhe si tė prerat e lindjes,

  48:7 nė tė njėjtėn mėnyrė si era e lindjes qė i bėn copė-copė anijet e Tarshishit.

  48:8 Siē e kishim dėgjuar, ashtu pamė nė qytetin e Zotit disa ushtri, nė qytetin e Perėndisė tonė; Perėndia do ta bėjė tė qėndrueshėm pėrjetė.

  48:9 Nė tempullin tėnd, o Perėndi, ne kemi rėnė nė mendime mbi mirėsinė tėnde.

  48:10 Ashtu si emri yt, o Perėndi, kėshtu lėvdimi yt arrin deri nė skajet e tokės; dora jote e djathtė ėshtė tėrė drejtėsi.

  48:11 Le tė gėzohet mali Sion, le tė ngazėllojnė vajzat e Judės pėr gjykimet e tua.

  48:12 I bini rrotull Sionit, vizitojeni, numėroni kullat e tij,

  48:13 kėqyrni fortesat e tij, admironi pallatet e tij, me qėllim qė tė mund t`ia tregoni brezave qė do tė vijnė.

  48:14 Sepse ky Perėndi ėshtė Perėndia ynė nė pėrjetėsi, pėrjetė, gjithnjė; ai do tė jetė udhėheqėsi ynė deri nė vdekje.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine