Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 49

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  49:1 Dėgjoni gjithė popujt, vini veshin, o banorė tė botės,

  49:2 qofshin njerėz tė popullit dhe fisnikė, tė pasur dhe tė varfėr tok.

  49:3 Nga goja ime do tė dalin fjalė diturie dhe kredhja nė mendime e zemrės sime do tė sjellė mirėkuptim.

  49:4 Unė do ta ndjek njė proverb, do ta paraqes enigmėn time me harpė.

  49:5 Pse duhet tė kem frikė nga ditėt e fatkeqėsisė, kur mė rrethon ligėsia e kundėrshtarėve tė mi,

  49:6 ata qė kanė besim nė pasuritė e tyre dhe mburren me bollėkun e pasurisė sė tyre?

  49:7 Asnjeri nuk mund tė shpengojė kurrsesi vėllanė e tij, as t`i japė Perėndisė ēmimin e shpengimit tė tij,

  49:8 sepse shpengimi i shpirtit tė tij ėshtė shumė i shtrenjtė, dhe ēmimi i saj nuk do tė mjaftonte kurrė,

  49:9 pėr tė bėrė qė ai tė jetojė pėrjetė dhe tė mos shohė gropėn.

  49:10 Nė fakt tė gjithė shohin qė njerėzit e urtė vdesin dhe qė po nė atė mėnyrė vdesin njerėzit e pamend a mendjeshkurtėr, duke ua lėnė tė tjerėve pasuritė e tyre.

  49:11 Me mendjen e tyre ata pandehin se shtėpitė e tyre do tė qėndrojnė pėr gjithnjė, qė banesat e tyre janė tė pėrjetshme; dhe kėshtu u vėnė tokave emrin e tyre.

  49:12 Megjithatė edhe njeriu qė jeton nė mes tė pasurive nuk e ka tė gjatė; ai ėshtė njėlloj si kafshėt qė mbarojnė.

  49:13 Kjo ėshtė sjellja e njerėzve pa mend dhe e atyre qė u shkojnė dhe miratojnė fjalimet e tyre. (Sela)

  49:14 Shtyhen si dele nė drejtim tė Sheolit; vdekja do t`i pėrpijė dhe nė mėngjes njerėzit e drejtė do tė sundojnė mbi ta. Luksi i tyre do tė marrė fund nė Sheol, larg banesės sė tyre.

  49:15 Por Perėndia im do ta shpengojė shpirtin tim nga pushteti i Sheolit, sepse ai do tė mė pranojė. (Sela)

  49:16 Mos kij frikė kur dikush pasurohet, kur lavdia e shtėpisė sė tij rritet,

  49:17 sepse kur do tė vdesė, nuk do tė marrė asgjė me vete; lavdia e tij nuk do tė zbresė pas tij.

  49:18 Edhe nė se nė jetė e ndjente veten tė lumtur (nė fakt njerėzia tė lavdėron kur pasurohesh),

  49:19 ai do tė arrijė brezin e etėrve tė tij, qė nuk do ta shohin kurrė mė dritėn.

  49:20 Njeriu qė jeton nė mes tė pasurive pa pasur gjykim ėshtė njėlloj si kafshėt qė zhduken.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine