Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 51

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  51:1 Ki mėshirė pėr mua, o Perėndi, sipas mirėsisė sate; pėr dhembushurinė e madhe qė ke fshiji tė ligat qė kam bėrė.

  51:2 Mė pastro tėrėsisht nga paudhėsia ime dhe mė pastro nga mėkati im,

  51:3 Sepse i pranoj tė ligat qė kam bėrė, dhe mėkati im mė rri gjithnjė pėrpara.

  51:4 Kam mėkatuar kundėr teje, vetėm kundėr teje, dhe kam bėrė atė qė ėshtė e keqe pėr sytė e tu, me qėllim qė ti tė njihesh i drejtė kur flet dhe i ndershėm kur gjykon.

  51:5 Ja, unė jam mbruajtur nė paudhėsi, dhe nėna ime mė ka lindur nė mėkat.

  51:6 Por ty tė pėlqen e vėrteta qė qėndron nė thelb, dhe mė mėson diturinė nė sekretin e zemrės.

  51:7 Mė pastro me hisop dhe do tė jem i pastruar; mė laj dhe do tė jem mė i bardhė se bora.

  51:8 Bėj qė tė ndjej gėzim dhe ngazėllim; bėj qė kockat qė ke thyer tė kremtojnė edhe ato.

  51:9 Fshih fytyrėn tėnde nga mėkatet e mia dhe fshi tė tėra paudhėsitė e mia.

  51:10 O Perėndi, krijo tek unė njė zemėr tė pastėr dhe pėrtėri tek unė njė frymė tė patundur.

  51:11 Mos mė largo nga prania jote dhe mos mė hiq Frymėn tėnde tė shenjtė.

  51:12 Kthemė gėzimin e shpėtimit dhe pėrkahmė me frymė dashamirės.

  51:13 Atėherė do t`u mėsoj rrugėt e tua shkelėsve dhe mėkatarėt do tė kthehen drejt teje.

  51:14 Ēliromė nga gjaku i derdhur, o Perėndi, Perėndi i shpėtimit tim, dhe gjuha ime do tė kremtojė tėrė gaz drejtėsinė tėnde.

  51:15 O Zot, hap buzėt e mia, dhe goja ime do tė shpallė lėvdimin tėnd.

  51:16 Ti nė fakt nuk ndjen ndonjė kėnaqėsi nė flijim, pėrndryshe do ta ofroja, nuk tė pėlqen as olokausti.

  51:17 Flijimet e Perėndisė janė frymė e thyer; o Perėndi, ti nuk e pėrēmon zemrėn e thyer dhe tė penduar.

  51:18 Bėj tė mirėn Sionit pėr dashamirėsinė tėnde, ndėrto muret e Jeruzalemit.

  51:19 Atėherė do tė gėzohesh nė flijimet e drejtėsisė, nė olokaustet dhe nė ofertat qė digjen tėrėsisht; atėherė do tė ofrohen dema tė rinj mbi altarin tėnd.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine