Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 52

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  52:1 Pse mburresh me tė keqen, o njeri i fuqishėm? Mirėsia e Perėndisė ėshtė e pėrjetshme.

  52:2 Gjuha jote shkakton rrėnim; ajo ėshtė si njė brisk i mprehur, o veprues mashtrimesh.

  52:3 Ty tė pėlqen e keqja ndaj sė mirės, gėnjeshtra mė tepėr se e folura drejt. (Sela)

  52:4 Ty tė pėlqen ēdo fjalė shkatėrrimi, o gjuhė hileqare.

  52:5 Prandaj Perėndia do tė tė shkatėrrojė pėr gjithnjė; ai do tė tė kapė, do tė tė heqė nga ēadra jote dhe do tė tė shkulė nga toka e tė gjallėve. (Sela)

  52:6 Tė drejtėt do ta shohin, do tė kenė frikė dhe do ta pėrqeshin atė, duke thėnė:

  52:7 "Ky ėshtė njeriu qė nuk e kishte bėrė Perėndinė kėshtjellė tė tij; por kishte besim nė bollėkun e pasurive tė tij dhe bėhej i fortė nga ligėsia e tij".

  52:8 Por unė jam si njė dru ulliri qė gjelbėron nė shtėpinė e Perėndisė; kam besim gjithnjė nė mirėsinė e Perėndisė.

  52:9 Do tė tė kremtoj gjithnjė pėr sa ke bėrė, dhe nė prani tė shenjtorėve tė tu do tė kem shpresė tė patundur nė emrin tėnd, sepse ai ėshtė i mirė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine