Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 56

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  56:1 Ki mėshirė pėr mua, o Perėndi, sepse njerėzit do tė donin tė mė pėrpijnė; mė luftojnė vazhdimisht me sulmet e tyre.

  56:2 Armiqtė e mi do tė donin vazhdimisht tė mė pėrpijnė. Po, janė tė shumtė ata qė mė luftojnė nė kryelartėsinė e tyre.

  56:3 Kur tė kem frikė, do tė mbėshtetem te ti.

  56:4 Me ndihmėn e Perėndisė do tė kremtoj fjalėn e tij; kam vėnė besimin tim te Perėndia, nuk do tė kem frikė. Ēfarė mund tė mė bėjė njeriu?

  56:5 Ata i shtrėmbėrojnė vazhdimisht fjalėt e mia; gjithė mendimet e tyre synojnė tė mė bėjnė tė keq.

  56:6 Mblidhen tok, rrinė nė pritė; ruajnė hepat e mia, nė pritje qė tė mė marrin jatėn.

  56:7 Ata mendojnė tė shpėtojnė me anė tė ligėsisė; nė zemėrimin tėnd, o Perėndi, hidhi pėr tokė popujt.

  56:8 Ti i ke numėruar hapat e bredhjes sime; vendosi lotėt e mia nė calikun tėnd; a nuk i ke regjistruar nė librin tėnd?

  56:9 Ditėn qė do tė tė thėrrasė ty, armiqtė e mi do tė kthejnė krahėt. Kėtė e di, sepse Perėndia ėshtė pėr mua.

  56:10 Me ndihmėn e Perėndisė do tė kremtoj fjalėn e tij; me ndihmėn e Zotit do tė kremtoj fjalėn e tij.

  56:11 Kam vėnė besimin tim te Perėndia, nuk do tė kem frikė. Ēfarė mund tė mė bėjė njeriu?

  56:12 Kushtet qė kam lidhur me ty, o Perėndi, mė detyrojnė. Do tė tė lėvdoj.

  56:13 Sepse ti ke ēliruar shpirtin tim nga vdekja dhe ke ruajtur kėmbėt e mia nga rėnia, nė mėnyrė qė unė tė eci pėrpara Perėndisė nė dritėn e tė gjallėve.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine