Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 58

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  58:1 A flisni pikėrisht sipas drejtėsisė ju, o tė fuqishėm? A gjykoni ju drejt, o bij tė njerėzve?

  58:2 Nė zemrėn tuaj ju bluani pėrkundrazi tė keqen; duart tuaja pėrhapin dhunėn mbi tokė.

  58:3 Kėta tė pabesė janė prishur qė nė barkun e nėnės; kėta gėnjeshtarė kanė marrė rrugė tė keqe qė nė lindje.

  58:4 Helmi i tyre i ngjan helmit tė gjarprit; janė si gjarpri helmues i shurdhėr qė i zė veshėt e vet,

  58:5 pėr tė mos dėgjuar zėrin e magjistarėve apo tė atij qė ėshtė i aftė tė bėjė magji.

  58:6 O Perėndi, thyej dhėmbėt e tyre nė gojė; o Zot, thyej dhėmbėt e luanėve.

  58:7 U shkrifshin si uji qė rrjedh. Kur gjuan shigjetat e tij, ato u bėfshin si shigjeta pa majė.

  58:8 U bėfshin si kėrmilli qė shkrihet ndėrsa po shkon; si dėshtimi i gruas mos pafshin diellin.

  58:9 Para se tenxheret tuaja tė ndjejnė zjarrin e ferrishteve, qofshin kėto tė blerta apo tė ndezura, ai do t`i heqė tutje si njė vorbull.

  58:10 I drejti do tė gėzohet duke parė hakmarrjen; do tė lajė kėmbėt nė gjakun e tė pabesit.

  58:11 Dhe njerėzia do tė thotė: "Me siguri ka njė shpėrblim pėr tė drejtin; me siguri ka njė Perėndi qė gjykon mbi tokė".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine