Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 59

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  59:1 Mė ēliro nga armiqtė e mi, o Perėndia im; mė vėr nė njė vend tė sigurt aty lart, larg atyre qė ngrihen kundėr meje.

  59:2 Mė ēliro nga ata qė bėjnė paudhėsi dhe mė shpėto nga njerėzit gjakatarė.

  59:3 Sepse, ja, ata mė ngrejnė prita; njerėz tė fuqishėm mblidhen kundėr meje pa ekzistuar, o Zot, ndonjė faj apo mėkat nga ana ime.

  59:4 Megjithėse nuk ekziston ndonjė gabim nga ana ime, ata nxitojnė dhe pėrgatiten; zgjohu qė tė mė vish nė ndihmė dhe shiko.

  59:5 Prandaj ti, o Zot, Perėndia i ushtrive, Perėndia i Izraelit, zgjohu, pėr tė ndėshkuar tėrė kombet; mos fal asnjė prej atyre qė veprojnė nė mėnyrė tė pabesė. (Sela)

  59:6 Ata kthehen nė mbrėmje, ulėrijnė si qentė dhe sillen nėpėr qytet.

  59:7 Ja, ata nxjerrin fyerje nga goja e tyre; kanė shpata mbi buzėt e tyre dhe thonė: "Kush na dėgjon?".

  59:8 Por ti, o Zot, do tė qeshėsh me ta; do tė tallesh me tė gjitha kombet.

  59:9 O forca ime, do tė shikoj ty, sepse Perėndia ėshtė kėshtjella ime.

  59:10 Perėndia im i dhembshur do tė mė dalė pėrballė; Perėndia im do tė mė bėjė tė shoh atė qė dėshiroj mbi armiqtė e mi.

  59:11 Mos i vrit, qė populli im tė mos harrojė; nė sajė tė fuqisė sate lėri tė enden dhe rrėzoji, o Zot, mburoja jonė.

  59:12 Pėr mėkatin e gojės sė tyre dhe pėr fjalėt e buzėve tė tyre i zėntė laku i kryelartėsisė sė tyre, pėr shkak tė mallkimeve dhe tė gėnjeshtrave qė thonė.

  59:13 Asgjesoji nė zemėrimin tėnd, asgjesoji dhe mos qofshin mė; dhe le tė dinė qė Perėndia mbretėron te Jakobi dhe deri nė kufijtė e tokės. (Sela)

  59:14 Nė mbrėmje ata kthehen, ulėrijnė si qentė dhe sillen nėpėr qytet.

  59:15 Enden pėr tė kėrkuar ushqim dhe po tė jetė se nuk e gjejnė pėr tė ngrėnė, e kalojnė natėn duke u ankuar.

  59:16 Por unė do tė kremtoj fuqinė tėnde dhe nė mėngjes do tė lėvdoj me zė tė lartė mirėsinė tėnde, sepse ti ke qenė pėr mua njė kėshtjellė dhe njė strehė ditėn e fatkeqėsisė.

  59:17 O forca ime, ty do tė kėndoj lavdet, sepse ti, o Perėndi, je kėshtjella ime, Perėndia qė ka mėshirė pėr mua.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine