Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 60

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  60:1 O Perėndi, ti na ke prapsur, na ke shpėrndarė, je zemėruar; tani na rivendos.

  60:2 Ti ke bėrė qė tė dridhet toka, e ke ēarė; shėro thyerjet e saj, sepse ajo lėkundet.

  60:3 Ti e ke ngarkuar popullin tėnd me gjėra tė rėnda; na ke dhėnė tė pimė verė qė tė trullos.

  60:4 Por tani u ke dhėnė atyre qė tė kanė frikė njė flamur, qė ta ngrenė nė favor tė sė vėrtetės. (Sela)

  60:5 Shpėto me dorėn tėnde tė djathtė dhe pėrgjigjmu, me qėllim qė ata qė ti i do tė ēlirohen.

  60:6 Perėndia ka folur nė shenjtėrinė e tij: "Unė do tė triumfoj, do tė ndaj Sikemin dhe do tė mas luginėn e Sukothit.

  60:7 Imi ėshtė Galaadi, imi ėshtė Manasi, Efraimi ėshtė forca e kokės sime, Juda ėshtė ligjėvėnėsi im;

  60:8 Moabi ėshtė legeni nė tė cilin lahem; mbi Edomin do tė hedh sandalin tim; mbi Filistejtė do tė ngre britma fitoreje".

  60:9 Kush do tė mė ēojė nė qytetin e fortė? Kush do tė mė ēojė deri nė Edom?

  60:10 A nuk do tė jesh pikėrisht ti, o Perėndi, qė na ke prapsur? Nuk do tė dalėsh mė, o Perėndi, me ushtritė tona?

  60:11 Na ndihmo kundėr armikut, sepse ėshtė e kotė ndihma e njeriut.

  60:12 Me Perėndinė do tė kryejmė trimėri, dhe ai do tė shkelė armiqtė tanė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine