Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 6

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  6:1 O Zot, mos mė ndreq nė zemėrimin tėnd dhe mos mė dėno nė zjarrin e indinjatės sate.

  6:2 Ki mėshirė pėr mua, o Zot; sepse jam i sfilitur nga e keqja; shėromė, o Zot, sepse kockat e mia po vuajnė.

  6:3 Edhe shpirti im po vuan shumė; po ti, o Zot, deri kur?

  6:4 Sillu nga unė, o Zot, ēliroje shpirtin tim; shpėtomė, pėr hir tė mirėsisė sate.

  6:5 Sepse nė vdekje nuk do tė kujtoj njeri; kush do tė tė kremtojė nė Sheol?

  6:6 Unė jam sfilitur duke psherėtirė; ēdo natė e lag shtratin me vajin tim dhe bėj qė tė rrjedhin lotė mbi shtrojen time.

  6:7 Syri im ligėshtohet nga dhembja dhe plaket pėr shkak tė tėrė armiqve tė mi.

  6:8 Largohuni nga unė, ju tė gjithė shkaktarė tė padrejtėsisė, sepse Zoti ka dėgjuar zėrin e vajit tim.

  6:9 Zoti ka dėgjuar lutjen time; Zoti e ka pranuar lutjen time.

  6:10 Tėrė armiqtė e mi do tė shushaten dhe do tė hutohen; do tė kthejnė krahėt dhe do tė shushaten nė ēast.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine