Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 7

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  7:1 O Zot, Perėndia im, po kėrkoj strehim te ti; shpėtomė nga tėrė ata qė mė pėrndjekin dhe ēliromė,

  7:2 qė armiku tė mos e shqyejė shpirtin tim si njė luan, duke copėtuar pa mundur njeri tė mė ēlirojė.

  7:3 O Zot, Perėndia im, nė rast se e kam bėrė kėtė, nė qoftė se ka ligėsi nė duart e mia,

  7:4 nė rast se sė mirės i jam pėrgjigjur me tė keqen atij qė jetonte nė paqe me mua, ose nė rast se e kam zhveshur armikun tim pa arėsye,

  7:5 le tė mė pėrndjekė armiku dhe tė mė arrijė, le ta marrė nėpėr kėmbė jetėn time dhe ta zvarritė nė pluhur lavdinė time. (Sela)

  7:6 Ēohu, o Zot, nė zemėrimin tėnd; ēohu kundėr tėrbimit tė armiqve tė mi dhe nė favorin tim; ti ke vendosur gjykimin.

  7:7 Kuvendi i popujve do tė tė rrethojė; kthehu mbi tė nė njė vend tė ngritur.

  7:8 Zoti do tė gjykojė popujt; gjykomė, o Zot, sipas drejtėsisė sime dhe ndershmėrisė sime.

  7:9 Jepi fund ligėsisė sė njerėzve tė kėqij, por vendos njeriun e drejtė, sepse ti je Perėndia i drejtė, qė provon zemrat dhe mendjet.

  7:10 Mburoja ime ėshtė te Perėndia, qė shpėton ata qė janė tė drejtė nga zemra.

  7:11 Perėndia ėshtė njė gjykatės i drejtė dhe njė Perėndi qė zemėrohet ēdo ditė me keqbėrėsit.

  7:12 Nė qoftė se keqbėrėsi nuk ndryshon, ai do tė mprehė shpatėn e tij; e ka shtrirė harkun e tij dhe e ka pėrgatitur.

  7:13 Ai ka pėrgatitur kundėr tij armė vdekjeprurėse, i mban gati shigjetat e tij tė zjarrta.

  7:14 Ja, keqbėrėsi lind padrejtėsinė; ai ka konceptuar ligėsinė dhe ka pėr tė pjellė mashtrimin.

  7:15 Ai gėrmon njė gropė dhe e bėn tė thellė, por bie vetė nė gropėn qė ka bėrė.

  7:16 Ligėsia e tij do tė kthehet mbi kryet e vet dhe dhuna e tij do tė bjerė mbi ēafkėn e kokės.

  7:17 Unė do ta falenderoj Zotin pėr drejtėsinė e tij, dhe do tė kėndoj lėvdime nė emėr tė Zotit, Shumė tė Lartit.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine