Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 71

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  71:1 Unė po gjej strehė te ti, o Zot, bėj qė tė mos hutohem kurrė.

  71:2 Nė emėr tė drejtėsisė sate, mė ēliro dhe mė shpėto; zgjate veshin tėnd ndaj meje dhe mė shpėto.

  71:3 Ti je pėr mua njė kėshtjellė shpėtimi, ku unė mund tė shkoj gjithnjė; ti ke urdhėruar shpėtimin tim, sepse je shkėmbi dhe kėshtjella ime.

  71:4 Perėndia im, mė ēliro nga dora e tė pabesit, nga dora e tė ēoroditurit dhe tė atij qė pėrdor dhunėn.

  71:5 Sepse ti je shpresa ime, o Zot, o Zot, besimi im qė kurse isha fėmijė.

  71:6 Ti ke qenė pėrkrahja ime qysh nė bark tė nėnes sime; ti mė nxore nga barku i nėnės sime; ty do tė drejtohet gjithnjė lėvdimi im.

  71:7 Jam bėrė pėr shumė njerėz si njė mrekulli, por ti je streha e fortė.

  71:8 Goja ime ėshtė plot me lėvdimet e tua dhe shpall lavdinė tėnde tėrė ditėn.

  71:9 Mos mė hidh poshtė nė kohėn e pleqėrisė; mos mė braktis kur forca ime po pakėsohet.

  71:10 Sepse armiqtė e mi flasin kundėr meje, dhe ata qė kanė ngritur pusi kundėr jetės sime thurrin komplote bashkė,

  71:11 duke thėnė: "Perėndia e ka braktisur; ndiqeni dhe kapeni, sepse nuk ka njeri qė ta ēlirojė".

  71:12 O Perėndi, mos u largo nga unė; Perėndia im, nxito tė mė ndihmosh.

  71:13 U ngatėrrofshin dhe u asgjesofshin kundėrshtarėt e jetės sime; u mbulofshin me poshtėrsi dhe me turp ata qė dėshėrojnė tė mė bėjnė tė keqen.

  71:14 Por unė do tė kem shpresa gjithnjė dhe do tė tė lėvdoj gjithnjė e mė tepėr.

  71:15 Goja ime do tė tregojė tėrė ditėn drejtėsinė tėnde dhe ēlirimet e tua, sepse nuk njoh numrin e tyre.

  71:16 Do tė thellohem nė veprat e fuqishme tė Zotit, tė Zotit, dhe do tė kujtoj drejtėsinė tėnde, vetėm tėnden.

  71:17 O Perėndi, ti mė ke mėsuar qė nė fėmijėri; dhe deri mė sot unė kam shpallur mrekullitė e tua.

  71:18 Edhe tani qė jam plakur dhe jam thinjur, o Perėndi, mos mė braktis deri sa t`i kem treguar kėtij brezi fuqinė tėnde dhe mrekullitė e tua gjithė atyre qė do tė vijnė.

  71:19 Edhe drejtėsia jote, o Perėndi, arrin deri nė lartėsitė e qiejve; ti ke bėrė gjėra tė mėdha. O Perėndi, kush tė pėrngjan ty?

  71:20 Ti, qė mė bėre tė provoj shumė fatkeqėsira, tė rėnda, do tė mė japėsh pėrsėri jetėn dhe do tė mė bėsh tė ngrihem lart nga humnerat e tokės.

  71:21 Ti do tė rritesh madhėshtinė time dhe do tė kthehesh tė mė ngushėllosh.

  71:22 Dhe unė do tė lėvdoj me harpe pėr besnikėrinė tėnde, o Perėndia im, dhe do tė kėndoj lavdet e tua me qeste, o i Shenjti i Izraelit.

  71:23 Buzėt e mia do tė ngazėllojnė kur do tė kėndoj lavdet e tua bashkė me shpirtin tim, qė ti ke shpenguar.

  71:24 Edhe gjuha ime do tė flasė tėrė ditėn pėr drejtėsinė tėnde, sepse janė turpėruar dhe janė hutuar ata qė kėrkonin tė mė bėnin tė keqen.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine