Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 83

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  83:1 O Perėndi, mos rri nė heshtje! Mos mbyll gojėn, mos rri i qetė, o Perėndi!

  83:2 Sepse, ja, armiqtė e tu po ziejnė dhe ata qė tė urrejnė ngrenė kokėn.

  83:3 Thurrin gracka kundėr popullit tėnd dhe bėjnė komplote kundėr atyre qė ti mbron.

  83:4 Ata thonė: "Ejani t`i shkatėrrojmė si komb, emri i Izraelit tė mos kujtohet mė".

  83:5 Sepse kanė komplotuar sė bashku me njė mendje dhe kanė lidhur njė besėlidhje kundėr teje.

  83:6 Ēadrat e Edomit dhe Ismaelitėt, Moabi dhe Hagarenėt,

  83:7 Gebali, Amoni dhe Amaleku, Filistia me banorėt e Tiros;

  83:8 dhe Asiria ėshtė bashkuar me ta pėr tė ndihmuar bijtė e Lotit. (Sela)

  83:9 Vepro me ta ashtu si bėre me Madianin, me Siseran dhe me Jabinin pranė pėrroit tė Kishonit,

  83:10 tė cilėt u shkatėrruan nė Endor dhe u bėnė si pleh pėr tokėn.

  83:11 Bėj qė krerėt e tyre tė jenė si Orebi dhe Zeebi, dhe tėrė princat e tyre si Zebahu dhe Tsalmuna,

  83:12 sepse ata thanė: "Tė shtiem nė dorė kullotat e Perėndisė".

  83:13 O Perėndia im, bėji njėlloj si pluhuri i vorbullės, si kashta nė mėshirė tė erės.

  83:14 Ashtu si zjarri djeg pyllin dhe flaka gllabėron malet,

  83:15 kėshtu ndiqi me furtunėn tėnde dhe trėmbi me uraganin tėnd.

  83:16 Mbulo fytyrat e tyre me turp, me qėllim qė tė kėrkojnė emrin tėnd, o Zot.

  83:17 U turpėrofshin dhe u tmerrofshin pėrjetė, u ngatėrrofshin dhe vdekshin;

  83:18 dhe ta dijnė se ti vetėm, qė quhesh Zoti, je Shumė i Larti mbi gjithė dheun.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine