Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 82

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  82:1 Perėndia rri nė kuvendin e Perėndisė, ai gjykon nė mes tė perėndive.

  82:2 Deri kur do tė gjykoni padrejtėsisht dhe do tė mbani anėt e tė pabesėve? (Sela)

  82:3 Mbroni tė dobėtin dhe jetimin, sigurojini drejtėsi tė vuajturit dhe tė varfėrit.

  82:4 Ēlironi tė mjerin dhe nevojtarin; shpėtojeni nga dora e tė pabesit.

  82:5 Ata nuk dinė asgjė dhe nuk kuptojnė asgjė, dhe ecin nė terr; tė gjitha themelet e tokės po luajnė.

  82:6 Unė kam thėnė: "Ju jeni perėndi, jeni tė gjithė bijtė e Shumė tė Lartit.

  82:7 Megjithatė ju do tė vdisni si njerėzit e tjerė dhe do tė bini si ēdo i fuqishėm tjetėr".

  82:8 Ēohu, o Perėndi, gjyko tokėn, sepse ti do tė trashėgosh tėrė kombet.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine