Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 81

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  81:1 I kėndoni me gėzim Perėndisė, forcės sonė; lėshoni britma gėzimi pėr Perėndinė e Jakobit.

  81:2 Lartoni njė kėngė dhe i bini dajres, harpės melodioze bashkė me lirėn.

  81:3 I bini borisė ditėn e hėnės sė re, ditėn e hėnės sė plotė, ditėn e festės sonė.

  81:4 Sepse ky ėshtė njė statut pėr Izraelin, njė ligj i Perėndisė tė Jakobit.

  81:5 Ai e caktoi si njė dėshmi te Jozefi, kur doli kundėr vendit tė Egjiptit. Atėherė unė dėgjova njė gjuhė qė nuk e kuptoja;

  81:6 "O Izrael, unė e hoqa barrėn nga shpatullat e tua; duart e tua e kanė lėnė shportėn.

  81:7 Kur ishe keq ti mė klithe mua dhe unė tė ēlirova; t`u pėrgjigja i fshehur nė bubullimė, tė vura nė provė nė ujėrat e Meribas. (Sela)

  81:8 Dėgjo, o populli im, dhe unė do tė qortoj. O Izrael, sikur ti tė mė dėgjoje!

  81:9 Mos pastė nė mesin tėnd asnjė perėndi tė huaj dhe mos adhuro asnjė perėndi tė huaj.

  81:10 Unė jam Zoti, Perėndia yt, qė tė nxori nga vendi i Egjiptit; hap gojėn tėnde dhe unė do tė ta mbush.

  81:11 Por populli im nuk e ka dėgjuar zėrin tim dhe Izraeli nuk mė ėshtė bindur.

  81:12 Prandaj i braktisa nė ashpėrsinė e zemrės sė tyre, me qėllim qė tė ecnin sipas bindjeve tė tyre.

  81:13 Ah, sikur populli im tė mė dėgjonte, sikur Izraeli tė ecte nė rrugėt e mia!

  81:14 Do tė poshtėroja menjėherė armiqtė e tij dhe do ta ktheja dorėn time kundėr kundėrshtarėve tė tij.

  81:15 Ata qė urrejnė Zotin do t`i nėnshtroheshin dhe fati i tyre do tė caktohej pėrjetė.

  81:16 Dhe unė do ta ushqeja (Izraelin) me grurin mė tė mirė dhe do ta ngopja me mjaltin qė pikon nga shkėmbi".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine