Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 80

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  80:1 Dėgjo, o bari i Izraelit, qė udhėheq Jozefin si njė kope; ti qė rrin mbi Kerubinėt, shkėlqe nė lavdinė tėnde.

  80:2 Rizgjoje fuqinė tėnde pėrpara Efraimit, Beniaminit dhe Manasit, dhe eja tė na ēlirosh.

  80:3 O Perėndi, na pėrtėri fuqitė, bėje fytyrėn tėnde tė shkėlqejė dhe ne do tė shpėtojmė.

  80:4 O Zot, Perėndi i ushtrive, deri kur do tė jesh i zemėruar kundėr lutjes sė popullit tėnd?

  80:5 Ti u ke dhėnė pėr tė ngrėnė bukė tė njomur me lot, dhe u ke dhėnė pėr tė pirė lot me shumicė.

  80:6 Ti na ke bėrė objekt mosmarėveshjeje pėr fqinjėt tanė, dhe armiqtė tanė qeshin njeri me tjetrin.

  80:7 O Perėndi i ushtrive, na pėrtėri forcat tona; bėje fytyrėn tėnde tė shkėlqejė pėrsėri dhe do tė shpėtojmė.

  80:8 Ti ēove jashtė Egjiptit njė hardhi; i dėbove kombet dhe e mbolle.

  80:9 Ti e pastrove dheun para saj dhe ajo lėshoi rrėnjė dhe e mbushi dheun.

  80:10 Malet u mbuluan nga hija e saj dhe kedrat e Perėndisė me degėt e saj.

  80:11 I zgjati degėt e saj deri nė det dhe llastarėt deri te lumi.

  80:12 Pse i prishe gjerdhet e saj dhe kėshtu tėrė kalimtarėt kanė mundėsi tė korrin frytet e saj?

  80:13 Derri i egėr i pyllit e shkreton dhe egėrsirat e fushės kullotin aty.

  80:14 O Perėndi i ushtrive, tė lutemi kthehu; shiko nga qielli, vėshtro dhe vizito kėtė vresht

  80:15 dhe drurėt qė mbolli e djathta jote dhe filizin qė e ke forcuar pėr ty.

  80:16 Ajo u dogj nga zjarri dhe ėshtė prerė; ata vdesin para kėrcėnimit tė fytyrės sate.

  80:17 Dora jote qoftė mbi njeriun e tė djathtė tėnde, mbi njeriun qė ti e ke bėrė tė fortė pėr ty.

  80:18 Kėshtu ne nuk do tė largohemi mė prej teje. Na ngjall dhe ne do tė kėrkojmė emrin tėnd.

  80:19 O Zot, Perėndia i ushtrive, na pėrtėri; bėje fytyrėn tėnde tė shkėlqejė dhe do tė shpėtojmė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine