Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 79

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  79:1 O Perėndi, kombet kanė hyrė nė trashėgiminė tėnde, kanė pėrdhosur tempullin tėnd tė shenjtė, e kanė katandisur Jeruzalemin nė njė grumbull gėrmadhash.

  79:2 Trupat e vdekur tė shėrbėtorėve tė tu ua dhanė pėr tė ngrėnė shpendėve tė qiellit dhe mishin e shenjtorėve tė tu bishave tė fushave.

  79:3 Kanė derdhur gjakun e tyre si ujė rreth Jeruzalemit, nė mėnyrė qė asnjeri tė mos i varroste.

  79:4 Jemi bėrė njė turp pėr fqinjėt tanė, tallja dhe gazi i atyre qė na rrinė rreth e qark.

  79:5 Deri kur, o Zot? A do tė jesh i zemėruar pėrjetė? A do tė flakėrojė smira jote si njė zjarr?

  79:6 Lėsho zemėrimin tėnd mbi kombet qė nuk tė njohin dhe mbi mbretėritė qė nuk pėrmendin emrin tėnd,

  79:7 sepse kanė gllabėruar Jakobin dhe kanė shkretuar banesėn e tij.

  79:8 Mos kujto kundėr nesh fajet e tė pabesėve tanė; nxito tė na dalėsh para me dhembshuritė e tua, sepse jemi shumė tė vuajtur.

  79:9 Na ndihmo, o Perėndi i shpėtimit, pėr lavdinė e emrit tėnd, dhe na ēliro dhe na fal mėkatet tona pėr hir tė emrit tėnd.

  79:10 Sepse kombet do tė thonin: "Ku ėshtė Perėndia i tyre?". Para syve tona bėju tė njohur kombeve hakmarrjen e gjakut tė derdhur tė shėrbėtorėve tė tu.

  79:11 Le tė arrijė deri tek ti rrėnkimi i robėrve; sipas fuqisė sė krahut tėnd, shpėto ata qė janė tė dėnuar me vdekje.

  79:12 Dhe ktheju fqinjėve tonė shtatėfish tė zezėn qė tė kanė bėrė o Zot.

  79:13 Dhe ne populli yt dhe kopeja e kullotės sate, do tė tė kremtojmė pėrjetė dhe do tė shpallim lavdinė tėnde brez pas brezi.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine