Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 85

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  85:1 O Zot, ti ke qenė i mbarė pėr tokėn tėnde dhe e ke kthyer Jakobin nga robėria.

  85:2 Ti ke falur paudhėsinė e popullit tėnd dhe ke mbuluar tėrė mėkatet e tyre. (Sela)

  85:3 Ti ke larguar gjithė indinjatėn tėnde dhe ke lėnė mėnjanė zemėrimin tėnd tė zjarrtė.

  85:4 Na pėrtėri, o Perėndi i shpėtimit tonė, dhe jepi fund indinjatės sate kundėr nesh.

  85:5 A do tė mbetesh i zemėruar me ne pėrjetė? A do ta vazhdosh zemėrimin tėnd brez pas brezi?

  85:6 A nuk do tė na japėsh pėrsėri jetėn, me qėllim qė populli yt tė mund tė gėzohet te ti?

  85:7 Tregona, o Zot, mirėsinė tėnde dhe falna shpėtimin tėnd.

  85:8 Una kam pėr tė dėgjuar atė qė Perėndia, Zoti, ka pėr tė thėnė; me siguri ai do t`i flasė pėr paqe popullit tė tij dhe shenjtorėve tė tij, por nuk do tė lejojė qė ata tė jetojnė pėrsėri si njerėz pa mend.

  85:9 Me siguri shpėtimi i tij ėshtė afėr atyre qė kanė frikė prej tij, sepse lavdia e tij mund tė banojė nė vendin tonė.

  85:10 Mirėsia dhe e vėrteta u takuan; drejtėsia dhe paqja janė puthur njera me tjetrėn.

  85:11 E vėrteta do tė mbijė nga toka dhe drejtėsia do tė shikojė nga qielli.

  85:12 Po, Zoti do tė japė atė qė ėshtė e mirė, dhe toka jonė do tė prodhojė frytin e saj.

  85:13 Drejtėsia do tė ecė para tij dhe do tė pėrgatisė udhėn pėr hapat e tij.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine