Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 86

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  86:1 Vėri veshin, o Zot, dhe pėrgjigjmu, sepse jam i dėshpėruar dhe nevojtar.

  86:2 Ruaje jetėn time sepse jam i shenjtė; ti je Perėndia im; shpėtoje shėrbėtorin tėnd qė ka besim te ti.

  86:3 Ki mėshirė pėr mua, o Zot, sepse tė kėlthas ty tėrė ditėn.

  86:4 Gėzoje shėrbėtorin tėnd, sepse te ti, o Zot e lartoj shpirtin tim.

  86:5 Sepse ti, o Zot, je i mirė dhe i gatshėm tė falėsh, dhe tregon mirėsi tė madhe ndaj gjithė atyre qė tė kėrkojnė.

  86:6 Vėri veshin, o Zot, lutjes time, dhe trego kujdes pėr britmėn e pėrgjėrimeve tė mia.

  86:7 Unė tė kėrkoj nė ditėn e fatkeqėsisė sime, sepse ti do tė mė pėrgjigjesh.

  86:8 Nuk ka asnjė tė barabartė me ty midis perėndive, o Zot, as ka vepra tė njėllojta me tė tuat.

  86:9 Tėrė kombet qė ti ke krijuar do tė vinė tė bien pėrmbys para teje, o Zot, dhe do tė pėrlėvdojnė emrin tėnd.

  86:10 Sepse ti je i madh dhe kryen mrekulli; vetėm ti je Perėndia.

  86:11 Mėsomė rrugėn tėnde, o Zot, dhe unė do tė ec nė tė vėrtetėn tėnde; bashkoje zemrėn time me frikėn e emrit tėnd.

  86:12 Unė do tė tė lėvdoj, o Zot, Perėndia im, me gjithė zemėr, dhe do ta pėrlėvdoj emrin tėnd pėrjetė.

  86:13 Sepse e madhe ėshtė mirėsia jote ndaj meje; ti ke shpėtuar shpirtin tim nga Sheoli.

  86:14 O Perėndi, njerėz kryelartė kanė dalė kundėr meje dhe njė turmė njerėzish tė dhunės kėrkojnė jetėn time dhe nuk tė vė ty para syve tė tyre.

  86:15 Por ti, o Zot, je njė Perėndi i mėshirshėm dhe i dhembshur qė zemėrohet ngadalė dhe qė ka shumė mirėsi dhe tė vėrtetė.

  86:16 Kthehu nga unė dhe ki mėshirė pėr mua; jepi forcėn tėnde shėrbėtorit tėnd dhe shpėto birin e shėrbėtores sate.

  86:17 Tregomė njė shenjė tė dashamirėsisė sate, me qėllim qė ata qė mė urrejnė ta shohin dhe tė mbeten tė shushatur, duke parė qė ti, o Zot, mė ke ndihmuar dhe mė ke ngushėlluar.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine