Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 87

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  87:1 Ai i vuri themelet e tij mbi malet e shenjta.

  87:2 Zoti i do portat e Sionit mė tepėr se tė gjitha banesat e Jakobit.

  87:3 Gjėra tė lavdishme thuhen pėr ty, o qytet i Perėndisė. (Sela)

  87:4 Do tė pėrmend Egjiptin dhe Babiloninė ndėr ata qė mė njohin. Ja Filistia dhe Tiro, sė bashku me Etiopinė: "Ky ka lindur atje".

  87:5 Dhe do tė thuhet pėr Sionin: "Ky dhe ai kanė lindur tek ai; dhe vetė Shumė i Larti do ta bėjė tė qėndrueshėm".

  87:6 Zoti duke shqyrtuar popujt, do tė regjistrojė: "Ky ka lindur atje". (Sela)

  87:7 Dhe kėngėtarėt dhe ata qė u bien veglave do tė thonė: "Tė gjitha burimet e mia tė jetės dhe tė gėzimit janė te ti".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine