Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 88

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  88:1 O Zot, Perėndi i shpėtimit tim, unė bėrtas ditė e natė para teje.

  88:2 Arriftė deri te ti lutja ime, vėri veshin britmės time,

  88:3 sepse shpirti im ėshtė ngopur me tė keqen, dhe jeta ime ka arritur deri nė Sheol.

  88:4 Tanimė pėrfshihem ndėr ata qė do tė zbresin nė gropė, jam si njė njeri qė nuk ka mė forcė.

  88:5 Jam braktisur midis tė vdekurve ashtu si tė vrarėt qė janė nė varr, tė cilėt ti nuk i mban mend dhe qė janė prerė e janė larguar nga dora jote.

  88:6 Ti mė ke shtėnė nė gropėn mė tė thellė, nė vėnde tė errėta, nė humnerat.

  88:7 Mbi mua ka shpėrthyer zemėrimi yt, dhe ti mė ke marrė me vete megjithė valėt tua. (Sela)

  88:8 Ti mė ke lėnė pa miqtė e mi; mė ke bėrė pėr ta njė objekt tė neveritshėm; jam mbyllur dhe nuk mund tė dal.

  88:9 Syri im venitet nga dhembja; tė kėrkoj ēdo ditė, o Zot, dhe i zgjat drejt teje duart e mia.

  88:10 A do tė bėsh vallė mrekulli pėr tė vdekurit? A do tė ringjallen tė vdekurit pėr tė tė lėvduar? (Sela)

  88:11 A do tė kremtohet mirėsia jote nė varr dhe besnikėria jote nė vendin e shkatėrrimit?

  88:12 A do tė njihen mrekullitė e tua nė terr dhe drejtėsia jote mbi tokėn e harresės?

  88:13 Por unė tė kėlthas ty, o Zot, dhe lutja ime tė drejtohet nė mėngjes.

  88:14 Pse mė refuzon, o Zot, pse mė fsheh fytyrėn tėnde?

  88:15 Kam qenė i pikėlluar dhe duke vdekur qysh nė rini; kam vuajtur nga tmerret e tua dhe e kam humbur.

  88:16 Mbi mua ka kaluar zemėrimi yt i zjarrtė; tmerret e tua mė kanė asgjesuar,

  88:17 mė kanė rrethuar si ujėrat gjatė gjithė ditės dhe tė gjitha sė bashku mė kanė mbytur.

  88:18 Ke larguar nga unė miqtė dhe tė njohurit e mi; miku im mė i ngushtė ėshtė errėsira.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine