Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - REVELATION 10

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  10:1 Ai kishte nė dorė njė libėrth tė hapur dhe vuri kėmbėn e tij tė djathtė mbi det dhe tė majtin mbi dhe,

  10:2 dhe thirri me zė tė madh si njė luan qė vrumbullon; dhe, si bėrtiti, tė shtatė bubullima bėnė tė dėgjohej ushtima e tyre.

  10:3 Dhe kur tė shtatė bubullimat bėnė tė dėgjohej ushtima e tyre, u gatita tė shkruaj, por dėgjova njė zė nga qielli qė mė thoshte: ``Vulosi gjėrat qė thonin tė shtatė bubullimat dhe mos i shkruaj``.

  10:4 Atėherė engjėlli qė unė pashė qė rrinte nė kėmbė mbi det e mbi dhe, ngriti dorėn e djathtė drejt qiellit,

  10:5 dhe bėri be pėr atė qė rron nė shekuj tė shekujve, qė krijoi qiellin dhe gjėrat qė janė nė tė, tokėn dhe gjėrat qė janė nė tė, detin dhe gjėrat qė janė nė tė, se nuk do tė vonohet mė.

  10:6 por nė ditėt kur engjėlli i shtatė tė bėjė tė dėgjohet zėri i tij, kur ai t`i bjerė borisė do tė zbatohet misteri i Perėndisė, ashtu si ai e ua shpalli shėrbėtorėve tė tij, profetėve.

  10:7 Dhe zėri qė kisha dėgjuar nga qielli mė foli pėrsėri dhe tha: "Shko, merr libėrthin e hapur qė ndodhet nė dorėn e engjėllit qė rri mbi det e mbi dhe".

  10:8 Dhe shkova tek engjėlli dhe i thashė: ``Mė jep libėrthin``. Dhe ai mė tha: ``Merre dhe gllabėroje atė dhe ai do ta hidhėrojė tė brėndėshmet e tua, por nė gojėn tėnde do tė jetė i ėmbėl si mjaltė``.

  10:9 Dhe e mora libėrthin nga dora e engjėllit, dhe si e gllabėrova; dhe ishte nė gojėn time i ėmbėl si mjaltė; dhe, mbasi e gllabėrova, barku im u hidhėrua.

  10:10 Dhe ai mė tha: ``Tė duhet pėrsėri tė profetizosh mbi shumė popuj, kombe, gjuhė dhe mbretėr``.

  10:11 Dhe m`u dha njė kallam qė i ngjante njė shufre. Dhe engjėlli duke qėndruar nė kėmbė tha: ``Ēohu dhe mat tempullin e Perėndisė, altarin dhe ata qė adhurojnė atje,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine