Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ROMANS 16

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  16:1 Dhe unė po jua rekomandoj Febėn, motrėn tonė, qė ėshtė dhjake e kishės qė ndodhet nė Kenkrea,

  16:2 qė ta pranoni nė Zotin, sikurse u ka hije shenjtorėve, dhe ta ndihmoni nė ēdo gjė qė tė ketė nevojė nga ju, sepse edhe ajo ka ndihmuar shumė veta, edhe mua vetė.

  16:3 U bėni tė fala Prishilės dhe Akuilės, bashkėpunėtorė tė mi nė Krishtin Jezus,

  16:4 tė cilėt pėr jetėn time vunė kokėn nė rrezik; ata i falendėroj jo vetėm unė, por tė gjitha kishat e johebrenjve.

  16:5 I bėni tė fala edhe kishės qė ėshtė nė shtėpinė e tyre, tė fala edhe Epenetit tim tė dashur, i cili ėshtė fryti i parė i Akaisė nė Krishtin.

  16:6 Tė fala Marisė, e cila u mundua shumė pėr ne.

  16:7 Tė fala Andronikut dhe Juniės, kushėrinj tė mi dhe shokė burgu, tė cilėt janė dalluar midis apostujve dhe kanė qenė nė Krishtin pėrpara meje.

  16:8 Tė fala Ampliut, tė dashurit tim nė Zotin.

  16:9 Tė fala Urbanit, bashkėpunėtorit tonė nė Krishtin dhe Stakit tim tė dashur.

  16:10 Tė fala Apelit, tė provuarit nė Krishtin. Tė fala atyre tė shtėpisė sė Aristobulit.

  16:11 Tė fala Herodionit, kushėririt tim. Tė fala atyre tė shtėpisė sė Narkisit qė janė nė Zotin.

  16:12 U bėni tė fala Trifenės dhe Trifozės, tė cilat mundohen nė Zotin. Tė fala Persidės sė dashur, e cila ėshtė munduar shumė nė Zotin.

  16:13 Tė fala Rufit, tė zgjedhurit nė Zotin, dhe nėnės sė tij qė ėshtė edhe imja.

  16:14 Tė fala Asinkritit, Flegontit, Ermės, Patrobės, Ermit dhe vėllezėrve qė janė me ta.

  16:15 Tė fala Filologut, Julisė, Nereut dhe motrės sė tij Olimpės, dhe gjithė shenjtorėve qė janė me ta.

  16:16 Pėrshėndetni njeri tjetrin me njė tė puthur tė shenjtė; kishat e Krishtit ju pėrshėndesin.

  16:17 Tani unė ju bėj thirrje, o vėllezėr, tė ruheni nga ata qė shkaktojnė pėrēarje dhe skandale kundėr doktrinės qė keni mėsuar dhe tė largoheni nga ata;

  16:18 sepse ata nuk i shėrbejnė Zotit tonė Jezu Krisht, por barkut tė tyre, dhe me fjalė tė ėmbla dhe tė bukura gėnjejnė zemrat e tė thjeshtit?.

  16:19 Sepse tė bindurit tuaj arriti kudo; prandaj unė gėzohem pėr ju; dhe dėshiroj qė tė jeni tė mėncur pėr tė mirėn dhe tė thjesht pėr tė keqen.

  16:20 Tani Perėndia e paqes do ta dėrmojė sė shpejti Satananė nėn kėmbėt tuaja. Hiri i Zotit tonė Jezu Krisht qoftė me ju.

  16:21 Timoteu, bashkėpunėtori im, Luci, Jasoni dhe Sosipatri, kushėrinj tė mi, ju pėrshendesin.

  16:22 Unė, Terci, qė shkrova kėtė letėr ju pėrshėndes nė Zotin.

  16:23 Gai, mikpritėsi im dhe i mbarė kishės, ju bėn tė fala. Erasti, arkėtari i qytetit, dhe vėllai Kuarti, ju dėrgojnė tė fala.

  16:24 Hiri i Zotit tonė Jezu Krisht qoftė me ju tė gjithė. Amen.

  16:25 Dhe atij qė mund t`ju forcojė juve sipas ungjillit tim dhe predikimit tė Jezu Krishtit, sipas zbulesės sė misterit, tė mbajtur fshehur prej kohėsh tė pasosur,

  16:26 por tani u shfaq e u zbulua me anė tė Shkrimeve tė profetėve, sipas urdhėrimit tė Perėndisė tė pėrjetshme dhe u njoh ndėr tė gjitha kombet, pėr t`i sjellė nė dėgjesėn e besimit,

  16:27 Perėndisė, tė vetmin tė ditshėm, i qoftė lavdi nė pėrjetėsi me anė tė Jezu Krishtit. Amen.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine