Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ROMANS 6

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  6:1 Ēfarė tė themi, pra? A tė mbetemi nė mėkat, qė tė teprojė hiri?

  6:2 Aspak! Ne qė jemi tė vdekur pėr mėkatin, si do tė jetojmė akoma nė tė?

  6:3 Po a nuk e dini se ne tė gjithė qė u pagėzuam nė Jezu Krishtin, u pagėzuam nė vdekjen e tij?

  6:4 Ne, pra, u varrosėm me tė me anė tė pagėzimit nė vdekje, qė, ashtu si Krishti u ringjall prej sė vdekurish me anė tė lavdisė sė Atit, kėshtu edhe ne gjithashtu tė ecim nė risinė e jetės.

  6:5 Sepse, nėse u bashkuam me Krishtin nė njė vdekje tė ngjashme me tė tijėn, do tė jemi edhe e ringjalljes sė tij,

  6:6 duke ditur kėtė: se njeriu ynė i vjetėr u kryqėzua me tė, qė trupi i mėkatit mund tė jetė anuluar dhe qė ne tė mos i shėrbejmė mė mėkatit.

  6:7 Nė fakt, ai qė ka vdekur ėshtė shfajėsuar nga mėkati.

  6:8 Tani nėse vdiqėm me Krishtin, ne besojmė gjithashtu qė do tė jetojmė me tė,

  6:9 duke ditur se Krishti, qė u ringjall prej sė vdekurish, nuk vdes mė; vdekja s`ka mė pushtet mbi tė.

  6:10 Sepse nė atė qė vdiq, vdiq pėr mėkatin njė herė e pėr gjithmonė; por nė atė qė rron, rron pėr Perėndinė.

  6:11 Kėshtu edhe ju, konsideroheni veten tė vdekur pėr mėkatin, por tė gjallė pėr Perėndinė, nė Jezu Krishtin, Zotin tonė.

  6:12 Le tė mos mbretėrojė, pra, mėkati nė trupin tuaj tė vdekshėm, qė t`i bindeni atij nė epshet e veta.

  6:13 As mos i jepni gjymtyrėt tuaja nė shėrbim tė mėkatit si mjete paudhėsie, por tregoni veten tuaj te Perėndia, si tė gjallė prej sė vdekurish, dhe gjymtyrėt tuaja si mjete drejtėsie pėr Perėndinė.

  6:14 Nė fakt mėkati nuk do tė ketė mė pushtet mbi ju, sepse nuk jeni nėn ligj, por nėn hir.

  6:15 Atėherė, ēfarė? Tė mėkatojmė sepse nuk jemi nėn ligj, por nėn hir? Kėshtu mos qoftė!

  6:16 A nuk e dini ju se nėse e tregoni veten shėrbėtorė tė atij qė i bindeni, jeni shėrbėtorė tė atij qė i bindeni, qoftė mėkatit pėr vdekje, qoftė dėgjesės pėr drejtėsi?

  6:17 Por qoftė falenderuar Perėndia, sepse ishit shėrbėtorė tė mėkatit, por iu bindėt me zemėr atij mėsimi qė iu ėshtė transmetuar.

  6:18 Dhe, mbasi u liruat nga mėkati, u bėtė shėrbėtorė tė drejtėsisė.

  6:19 Unė po flas njerėzisht pėr shkak tė dobėsisė sė mishit tuaj. Sepse ashtu si njė kohė i kishit pėrkushtuar gjymtyrėt tuaja pėr tė qenė shėrbėtorė tė papastėrtisė dhe tė paudhėsisė pėr tė bėrė paudhėsinė, kėshtu tani pėrkushtoni gjymtyrėt tuaj pėr tė qėnė shėrbėtorė tė drejtėsisė pėr shenjtėrim.

  6:20 Sepse, kur ishit shėrbėtorė tė mėkatit, ishit tė lirė nė lidhje me drejtėsinė.

  6:21 Dhe ēfarė fryt kishit, pra, atėherė, nga ato gjėra, pėr tė cilat tani keni turp? Sepse fundi i tyre ėshtė vdekja.

  6:22 Por tani, pasi u liruat nga mėkati dhe u bėtė shėrbėtorė tė Perėndisė keni pėr frytin tuaj shenjtėrimin dhe pėr fund jeta e pėrjetshme.

  6:23 Sepse paga e mėkatit ėshtė vdekja, por dhuntia e Perėndisė ėshtė jeta e pėrjetshme nė Jezu Krishtin, Zotin tonė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine