Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 24

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  24:1 Klasat e bijve tė Aaronit ishin kėto. Bijtė e Aaronit ishin Nadabi, Abihu, Eleazari dhe Ithamari.

  24:2 Nadabi dhe Abihu vdiqėn para atit tė tyre dhe nuk lanė fėmijė; prandaj ushtruan detyrėn e priftit Eleazari dhe Ithamari.

  24:3 Pastaj Davidi, sė bashku me Tsadokun, nga bijtė e Eleazarit, dhe me Ahimelekun, nga bijtė e Ithamarit, i ndau sipas detyrave tė shėrbimit tė tyre.

  24:4 Me qenė se kishte mė tepėr familjarė midis bijve tė Eleazarit sesa midis bijve tė Ithamarit, ata u ndanė nė kėtė mėnyrė: pėr bijtė e Eleazarit, gjashtėmbėdhjetė tė parė tė shtėpisė atėrore dhe pėr bijtė e Ithamarit, tetė tė parė sipas shtėpive tė tyre atėrore.

  24:5 Ata u ndanė me short, si njera palė ashtu dhe pala tjetėr, sepse kishte princa tė shenjtėrores dhe princa tė Perėndisė qoftė midis bijve tė Eleazarit, qoftė midis bijve tė Ithamarit.

  24:6 Shkruesi Shemajahu, bir i Nathaneelit, njė Levit i regjistroi nė prani tė mbretit, tė princave, tė priftit Tsadok, tė Ahimelekut, birit tė Abiathsarit, dhe tė tė parėve tė shtėpive atėrore tė priftėrinjve dhe tė Levitėve. U hodh nė short njė shtėpi atėrore pėr Eleazarin dhe njė tjetėr pėr Ithamarin.

  24:7 I pari i caktuar nga shorti ishte Jehojaribi, i dyti Jedajahu,

  24:8 i treti Harimi, i katėrti Seorimi,

  24:9 i pesti Malkijahu, i gjashti Mijamimi,

  24:10 i shtati Hakotsi, i teti Abijahu,

  24:11 i nėnti Jeshua, i dhjeti Shekanjahu,

  24:12 i njėmbėdhjeti Eliashibi, i dymbėdhjeti Jakimi,

  24:13 i trembėdhjeti Hupahu, i katėrmbėdhjeti Jeshebeabi,

  24:14 i pesėmbėdhjeti Bilgahu, i gjashtėmbėdhjeti Imeri,

  24:15 i shtatėmbėdhjeti Heziri, i tetėmbėdhjeti Hapitsetsi,

  24:16 i nėntėmbėdhjeti Pethahiahu, i njėzeti Jehezekeli,

  24:17 i njėzetenjėti Jakini, i njėzetedyti Gamuli,

  24:18 i njėzetetreti Delajahu, i njėzetekatėrti Maaziahu.

  24:19 Kėto ishin turnet pėr shėrbimin e tyre kur hynin nė shtėpinė e Zotit, sipas normave tė caktuara nga Aaroni, ati i tyre, duke iu pėrmbajur urdhrave tė Zotit, Perėndisė tė Izraelit.

  24:20 Sa pėr pjesėn tjetėr tė bijve tė Levit, tė bijve tė Amramit, Shubaeli; tė bijve tė Shubaelit, Jehdia.

  24:21 Pėr Rehabiahun, bijve tė Rehabiahut, ata kishin si tė parė Ishshiahun.

  24:22 Pėr Itsharitėt, ata kishin si tė parė Shelomothin: bijtė e Shelomothit kishin Jahathin.

  24:23 Bijtė e Hebronit patėn si tė parė Jeriahun, si tė dytė Amariahun, tė tretė Jahazielin dhe tė katėrt Jekomeamin.

  24:24 Nga bijtė e Uzielit tė parė kishin Mikahun; nga bijtė e Mikahut, Shamirin;

  24:25 i vėllai i Mikahut, Ishshiahu; nga bijtė e Ishshiahut, Zakarian.

  24:26 Nga bijtė e Merarit ishin Mahli dhe Mushi; biri i Jaaziahut, Beno.

  24:27 Bijtė e Merarit me anė tė Jaaziahut ishin Beno, Shohami, Zakuri dhe Ibri.

  24:28 Nga Mahli kemi Eleazarin, qė nuk pati fėmijė.

  24:29 Nga Kishi, birin e Kishit, Jerahmeelin.

  24:30 Bijtė e Mushit ishin Mahli, Ederi dhe Jerimothi. Kėta ishin bijtė e Levitėve sipas shtėpive tė tyre atėrore.

  24:31 Edhe kėta, ashtu si bijtė e Aaronit, vėllezėr tė tyre, hodhėn nė short nė prani tė mbretit David, tė Tsadokut, tė Ahimelekut dhe tė tė parėve tė shtėpive atėrore tė priftėrinjve dhe tė Levitėve. Tė parėt e shtėpive atėrore u trajtuan nė tė njėjtėn mėnyrė si vėllezėrit e tyre tė rinj.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine